locuri-de-munca

Specialist superior operaţiuni trezorerie

  • MAIB

    Mob. Tel/Fax.
  • Full Time
  • La acest job au aplicat: 0
    Vizualizări: 902
    Full Time
    Job Nr. 33057 3 luni în urmă

    Detalii job

    • Studii: Universitare
    • Experiență: 1 - 3 ani
    • Salariu: Negociabil

    Contactele Аngajatorului

    VIP
    client

    Descriere post vacant

    Departamentul Resurse Umane şi Organizare
    anunţă deschiderea postului vacant de:

    Specialist superior operaţiuni trezorerie, Direcţia Operaţiuni Trezorerie,

    Direcţia Operaţiuni Trezorerie, Departamentul Trezorerie

    Misiune Post:

    Întocmirea şi transmiterea zilnică sau cu periodicitatea stabilită a rapoartelor manageriale şi către BNM. Analiza şi prognozarea fluxurilor băneşti pe bancă în monedă naţională şi valută străină. Calcularea şi monitorizarea respectării indicatorilor de lichiditate curente, pe termen lung şi pe benzi de scadenţă şi prognozarea indicatorilor respectivi total pe bancă. Calcularea şi monitorizarea respectării nivelului stabilit al rezervelor obligatorii.

    Profilul candidatului:

    • studii superioare în domeniul financiar-economic;
    • experienţă în sistemul bancar de minim 2 ani;
    • capacitate de analiză şi previziune;
    • competenţe de planificare, organizare şi control al activităţii;
    • orientare spre procese;
    • orientare spre rezultat;
    • cunoaşterea limbilor de stat şi rusă la nivel avansat, limba engleză va constitui un avantaj.

    Persoanele interesate sunt invitate să depună CV model MAIB pe adresa de email: resurseumane@maib.md

    CV model MAIB poate fi gasit aici!

    Vor fi contactate doar persoanele selectate.

    Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

    Joburi asemănătoare

    • Full Time
    • 11.04.2017
    • Full Time
    • 17.08.2017
    • Full Time
    • 29.08.2017