locuri-de-munca

Specialist superior corespondenţă bancară

  • MAIB

    Mob. Tel/Fax.
  • Full Time
  • La acest job au aplicat: 0
    Vizualizări: 211
    Full Time
    Job Nr. 33053 1 lună în urmă

    Detalii job

    • Studii: Universitare
    • Experiență: 1 - 3 ani
    • Salariu: Negociabil

    Contactele Аngajatorului

    VIP
    client

    Descriere post vacant

    Departamentul Resurse Umane şi Organizare
    anunţă deschiderea postului vacant de:

    Specialist superior corespondenţă bancară, Direcţia Operaţiuni Trezorerie,

    Departamentul Trezorerie

    Misiune Post:

    Stabilirea relaţiilor şi negocierea condiţiilor cu instituţiile financiare naţionale şi internaţionale. Gestionarea relaţiilor de corespondenţă, analiza informaţiei (financiare şi non financiare) în vederea evaluării solvabilităţii şi riscurilor aferente.

    Profilul candidatului:

    • studii superioare în domeniul financiar-economic;
    • minim 2 ani experienţă în sistemul bancar;
    • capacitate de analiză şi estimare a riscurilor aferente activităţii de gestionare a relațiilor de corespondenţă;
    • competenţe de planificare, organizare şi control al activităţii;
    • proactivitate;
    • rezistenţă la stres;
    • orientare spre rezultat;
    • cunoaşterea limbilor de stat, engleză şi rusă la nivel avansat.

    Persoanele interesate sunt invitate să depună CV model MAIB pe adresa de email: resurseumane@maib.md

    CV model MAIB poate fi gasit aici!

    Vor fi contactate doar persoanele selectate.

    Despre companie:

    Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

    Joburi asemănătoare

    Mobiasbanca
    • Full Time
    • 02.11.2016

    Elitasig SRL
    • Full Time
    • 10.02.2017