locuri-de-munca

Specialist prevenirea spălării banilor

  • MAIB

    Mob. Tel/Fax.
  • Full Time
  • La acest job au aplicat: 0
    Vizualizări: 57
    Full Time
    Job Nr. 37603 12 zile în urmă

    Detalii job

    • Studii: Universitare
    • Experiență: 1 - 3 ani
    • Salariu: Negociabil

    Contactele Аngajatorului

    VIP
    client

    Descriere post vacant

    Departamentul Resurse Umane şi Organizare anunţă postul vacant de:

    Grupul Prevenirea Spălării Banilor, Departamentul Conformitate

    Misiune post: Monitorizarea sistematică a tranzacţiilor efectuate de clienţii băncii pentru prevenirea şi combaterea spălării banilor şi finanţării terorismului, analiza de diligenţă şi clasificarea operaţiunilor conform criteriilor de risc stabilite, raportarea autorităţilor competente a informaţiei în conformitate cu legislaţia în vigoare.

    Profilul candidatului:

    • studii superioare relevante poziţie (economice şi/sau juridice);
    • experienţă de muncă minim 2 ani în sistemul bancar;
    • abilităţi dezvoltate de comunicare scrisă şi verbală;
    • cunoaşterea legislaţiei în vigoare în domeniul prevenirii şi combaterii spălării banilor şi finanţării terorismului;
    • capacităţi de analiză şi sinteză;
    • cunoașterea fluentă a limbii de stat, rusă şi engleza nivel avansat;
    • abilităţi de lucru în echipă şi individual;
    • orientare spre procese şi rezultat.

    Persoanele interesate să candideze la postul respectiv sunt invitate să transmită CV-ul prin e-mail: resurseumane@maib.md

    Vor fi contactate doar persoanele selectate.

    Despre companie:

    Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

    Joburi asemănătoare

    SRL Maestro-Nut
    • Full Time
    • 16.03.2017
    • Full Time
    • 14.03.2017
    • Full Time
    • 23.05.2017