Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Specialist carduri senior

Mobiasbanca

693 vizualizări
Data publicării: 11.07.2018

BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de

Directia Monetica
Centrul Procesare Servicii Clienti

Misiune post: Emiterea / acceptarea cardurilor MBSG şi operaţiunile efectuate cu utilizarea acestora. Analiza riscurilor legate de activitatea cu carduri bancare

Beneficiile pe care le oferim:

  • Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și avansa în carieră;
  • Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
  • Oficiu în centrul Chișinăului;
  • Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
  • Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
  • Salariu fix + alte avantaje financiare;
  • Program de muncă stabil (Luni - Vineri, 08:30 - 17:30).

Responsabilități:

  • Monitorizarea operațiunilor efectuate cu cardurile emise de MBSG
  • Monitorizare online disponibilitatea tehnica si numerar parc ATM MBSG
  • Rezolvare cereri/avize refuz la plata CardForm
  • Gestionarea cardurilor capturate
  • Realizarea activităților de proiect conform planului de implementare
  • Contactarea posesorilor de carduri, emise de banca sau unitățile MBSG care gestionează relația cu aceștia, pentru confirmarea/verificarea operațiunilor efectuate de către ei
  • Raportarea tranzacțiilor frauduloase la MasterCard (SAFE) si Visa (Fraud Advice)
  • Verificarea rapoartelor primite de la organizațiile internaționale de carduri, privind operațiunile frauduloase, alerte specifice activității

Cerinţe:

  • Studii superioare cu profil economic;
  • Cunoștințe privind modul de funcționare a cardurilor și al operațiunilor cu carduri
  • Cunoașterea reglementarilor VISA/MC
  • Experienţă bancară, avantaj lucru cu sisteme de plăţi electronice;
  • Cunoaşterea limbilor – română, rusă (engleza va constitui un avantaj);
  • Cunoştinţe avansate în sistemele și aplicațiile informatice (Word, Excel, Power Point).

Aplică CV-ul și scrisoarea de intenție la adresa electronică: resurse.umane@mobiasbanca.md

Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 461

Mobiasbanca

Despre companie

"Mobiasbancă"este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursulactivităţii sale.Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor ...

  • Studii: Universitare
  • Experiență: fără experiență
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

  • Full Time
  • 11.03.2019
  • Full Time
  • 09.04.2019

B.C. „Victoriabank” S.A.
  • Full Time
  • 16.11.2018
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate Cursă săptăminala regulată MOLDOVA-GERMANIA-ANGLIA

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat