locuri-de-munca

Specialist analiza

  • Mobiasbanca

    Mob. Tel/Fax. 0 22 812 461
  • Full Time
  • La acest job au aplicat: 0
    Vizualizări: 447
    Full Time
    Job Nr. 35115 3 luni în urmă

    Detalii job

    • Studii: Universitare
    • Experiență: 1 - 3 ani
    • Salariu: Negociabil

    Contactele Аngajatorului

    VIP
    client

    Descriere post vacant

    BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de:

    Sectia Bugetare si Monitorizare Performante Retea,
    Departamentul Retail Management si Monitorizare

    Misiune post: Analiza  şi  planificarea indicatorilor comerciali pentru reţeaua de  filiale a băncii

    Responsabilităţi principale:

    • Analiza rezultatelor înregistrate de către reţeaua de filiale a băncii privind vânzările de produse bancare. Bugetarea şi previziunea indicatorilor periodici (anuali, trimestriali, lunari, etc.) ce ţin de activitatea comercială a filialelor şi monitorizarea îndeplinirii acestora.
    • Perfectarea rapoartelor periodice şi dinamice privind rezultatele comerciale înregistrate de către filialele băncii;
    • Analiza performanţelor şi indicatorilor comerciali înregistraţi de reţeaua băncii de filiale şi perfectarea clasamentului de performanţă a reţelei de filiale a băncii în baza rezultatelor comerciale înregistrate;
    • Efectuarea prognozelor evoluţiei portofoliilor de produse bancare pe categorii de clienţi (CliPri şi CliPro) pe filiale în baza rezultatelor comerciale înregistrate;
    • Participarea la elaborarea obiectivelor comerciale pentru bugetul anual. Participarea la repartizarea bugetului comercial pe reţeaua de filiale a băncii;
    • Promovarea principiilor calităţii la toate etapele ciclului de management: planificare, organizare, conducere, control şi aplicare a acţiunilor de îmbunătăţire
    • Respectarea stricta a prevederilor actelor normative interne.
    • Exercitarea la indicatia superiorilor  si a altor sarcini specifice subdiviziunii în care activează.

    Cerinţe:

    • Studii superioare cu profil economic;
    • Cunoaşterea legislaţiei in vigoare;
    • Cunoaşterea  fluentă  a limbilor: română, engleză şi rusă;
    • Cunoştinţe avansate în sistemele şi aplicațiile informatice (Word, Excel, Power Point);
    • Experienţă de munca în analiză și bugetare de cel puțin 2 ani
    • Experienţă de muncă în sistemul bancar cel puţin 1 an

    Profilul candidatului:

    •  Orientare spre rezultat
    • Orienare spre client
    • Dezvoltarea capitalului uman
    • Deschiderea spre scimbare
    • Managementul echipei
    • Cooperare

    Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul, indicând postul solicitat însoţit de o scrisoare de intenţie, la adresa: mun. Chişinău, bd. Stefan cel Mare şi Sfânt 81a, bir. 409, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md; tel. 0 22 812 461

    Model scrisoare de intenție puteți descarca de aici.

    Despre companie:

    "Mobiasbancă" este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursul activităţii sale. Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor individuali.

    Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

    Joburi asemănătoare

    • Full Time
    • 04.07.2017
    • Full Time
    • 02.03.2017

    ProCredit Bank S.A.
    • Full Time
    • 23.05.2016