Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Specialist al programului zilnicde suport psihosocial

Asociatia Little People Republica Moldova

199 vizualizări
La acest job au aplicat: 0 candidați
Data publicării: 28.06.2018

Asociația Little People Republica Moldova anunță angajarea full time/part-time a unui specialist al programului zilnic de suport psihosocial oferit pacienților internați pe secția de oncopediatrie și oncohematologie din cadrul Institutului Oncologic Chișinău.

Locația: Chișinău, Institutul Oncologic, secția de oncopediatrie și secția de onco-hematologie pediatrică
Timp de lucru: Normă întreagă/ jumătate de normă

Responsabilități:
 Să coordoneze și să monitorizeze voluntarii care planifică și desfășoară activități în beneficiul copiilor, adolescenților și tinerilor adulți internați pe secția de oncopediatrie și pe secția de Oncohematologie pediatrică a Institutului Oncologic Chișinău;
 să coordoneze participarea echipei locale de voluntari la seminarele naționale și internaționale de instruire;
 să dezvolte planuri săptămânale de activitate pentru programul de intervenție din spital;
 să participe la activitățile de evaluare și să întocmească rapoarte de activitate;
 să asigure aspectele logistice aferente implementării cu succes a activităților (organizare întâlniri, cursuri, evenimente, expediere materiale, etc.)
 să gestioneze eficient comunicarea dintre voluntari;
 să contribuie la dialogul cu ceilalți specialiști din celelalte centre din România, în care asociația își desfășoară activitatea;
 să raporteze echipei manageriale, în vederea asigurării unei bune transparențe a activităților realizate;
 să contribuie la asigurarea vizibilității și diseminării rezultatelor proiectelor derulate local.

Cerințe:
 Absolvent facultate de psihologie sau științe asociate, nivel licență sau master;
 Abilități de comunicare orală și relaționare cu voluntarii și categoria de beneficiari vizată de proiect;
 Flexibilitate și adaptabilitate - training-urile intensive de pregătire sunt organizate cu precădere pe perioada weekend-urilor);
 Mobilitate - perioada de pregătire presupune vizite de pregătire în celelalte orașe din România în care asociația își desfășoară activitatea;
 Capacitate de sintetizare a informațiilor în materiale scrise, de redactare și editare de texte, exprimare clară în scris;
 Abilități de gestionare a grupurilor, susținerea unor sesiuni de pregătire pentru voluntari;
 Abilități de organizare și auto-organizare, atenție la detalii, capacitatea de a prioritiza sarcinile;
 Spirit de inițiativă, entuziasm și asumarea sarcinilor;
 Creativitate în conceperea activităților zilnice desfășurate în spital;
 Limba rusă nivel avansat;
 Limba engleză nivel avansat;
 Operare PC Windows, MS Office, Internet, Rețele sociale;
 Respectarea Codului Etic si a normelor impuse de către asociație;

Beneficii pentru angajat:
 Dezvoltarea profesională prin formare în domeniu, prin însușirea unor modalități de evaluare și raportare;
 Posibilitatea de a interacționa și a cunoaște și voluntari și coordonatori din țară și străinătate;
 Însușirea unor tehnici de comunicare, de planificare a activităților pentru beneficiari, muncă în echipă;
 Angajatul are acces la informațiile, echipamentele, materialele creative și jocurile necesare pentru derularea
activităților;

 Asociaţia Little People va pune la dispoziția angajatului materialele necesare desfășurării programului pe toată perioada activităților.

Procesul de selecție:
Candidații interesați sunt rugați să trimită un email la adresa de email betti@thelittlepeople.ro , care să conțină un CV și o scrisoare de intenție, ambele în limba română sau engleză, până la data de 15.07.2018. Vă rugăm să menționați la titlul emailului Angajare Coordonator Chișinău. După primirea documentelor, candidații vor fi invitați la un interviu de selecție, în cadrul unei locații stabilite de comun acord. Pentru mai multe informații vă rugăm să ne contactați la numărul de telefon: 0037369935252 sau 0040745071524 .
Despre Asociația Little People România
Asociația Little People România ®derulează programe în beneficiul copiilor și adolescenților afectați de cancer, având cea mai mare rază de acoperire a pacienților în Romania, oferind programe de suport în 9 centre onco- pediatrice din București, Cluj-Napoca, Timișoara, Iași, Tg. Mureș și Craiova. Asociația a dezvoltat un program complex de suport psihosocial, bazat pe diverse forme de terapii: terapie prin artă cu instrumente medicale,terapie prin joacă, terapie prin artă, dramaterapie, etc. oferind suport constant de la prima internare și până la integrarea lor reușită în societate odată cu finalizarea tratamentului. Din 2013, Asociația Little People România și-a început activitatea și în Republica Moldova, lucrând anual cu toți copiii bolnavi de cancer internați în
cadrul Institutului Oncologic Chișinău. În anul 2006, Asociația Little People a înființat Comunitatea Națională a Tinerilor Români Supraviețuitori de Cancer ® , care azi numără peste 750 de membri, din dorința de a oferi o voce puternică tinerilor care au terminat tratamentul oncologic. Tinerii supraviețuitori de cancer din Republica Moldova sunt integrați în cadrul acestei comunități de suport prin participarea la două evenimente anuale organizate în România.

Mai multe detalii:www.thelittlepeople.ro sau

Domeniu

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 1 - 3 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

  • Full Time
  • 07.02.2018
  • Full Time
  • 11.09.2018
  • Full Time
  • 07.06.2018
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat