locuri-de-munca

Șef Serviciul Securitatea Informației

  • BC COMERTBANK SA

    Mob. 069200350 Tel/Fax. 022 839-783, fax: 022 839-840
  • Full Time
  • La acest job au aplicat: 0
    Vizualizări: 156
    Full Time
    Job Nr. 44767 22 zile în urmă

    Detalii job

    • Studii: Universitare
    • Experiență: 3 - 5 ani
    • Salariu: Negociabil

    Contactele Аngajatorului

    VIP
    client

    Descriere post vacant

    BC"COMERTBANK"S.A. anunta concurs pentru suplinirea postului vacant de:

    Șef Serviciul Securitatea Informației

    Obiectivul / scopul postului

    1. Coordonează procesul de management al securităţii informaţiei la nivel de bancă.
    2. Colaborează cu DTI pentru atingerea obiectivului de implementare a Sistemului de Management al Securităţii Informaţiei al Băncii.
    3. Realizează activităţile necesare pentru organizarea, coordonarea, evaluarea activităţii entităților funcționale si unităților teritoriale in ceea ce priveşte securitatea informaţională.
    4. Coordonează activitatea de securitate informaţională în conformitate cu normele interne şi alte decizii ale organelor de conducere ale Băncii.

    Nivelul de studii şi calificarea necesară

    1. Studii superioare tehnice;
    2. Cunoştinţe temeinice privind legislaţia bancară;
    3. Limbi străine – cunoaşterea avansată a limbilor rusă şi engleză;
    4. Operare calculator – pachetul Microsoft Office, cunoştinţe de navigare pe internet;
    5. Vechime în muncă: minim 3 ani în sistemul bancar; minim 5 ani  în IT Security;
    6. Gândire analitică şi de sinteză

    Persoanele interesate sunt invitate să trimită CV prin e-mail: secretary@comertbank.md sau la numărul de fax 022 839-840

    Informaţii suplimentare la numarul de telefon 022 839-783, 069200350.

    Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

    Joburi asemănătoare

    • Full Time
    • 20.11.2017
    • Full Time
    • 19.10.2017
    • Full Time
    • 25.05.2017