Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Sef Sectie Secţia Risc Operaţional şi Supraveghere Managerială

Mobiasbanca

303 vizualizări
La acest job au aplicat: 0 candidați
4 luni în urmă

BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de:

Sef Sectie

 Secţia Risc Operaţional şi Supraveghere Managerială
Departamentul Control Permanent

Misiune post: Definirea şi punerea în practică a politicii si procedurilor pentru gestiunea riscului operaţional si implementarea standardelor de supraveghere permanentă în Bancă.

Responsabilităţi de baza:

  • Coordonarea activităţii de control desfăşurate de persoanele desemnate responsabile de gestiunea riscului operaţional şi supraveghere manageriala.
  • Asigură definirea si implementarea cadrului de organizare şi gestionare a Riscurilor Operaţionale
  • Monitorizează colectarea corectă şi exhaustivă a pierderilor efective şi potenţiale aferente evenimentelor de risc operaţional
  • Participă la efectuarea Analizelor de Scenarii în vederea evaluării expunerii la evenimente de risc operaţional cu impact negativ major asupra activităţii băncii
  • Coordonează activitatea de Control permanent nivelul 1 în Bancă
  • Gestionează instrumentele software utilizate în domeniul gestiunii riscurilor operaţionale şi supravegherii manageriale
  • Coordonează elaborarea şi implementarea planurilor de continuitate a activităţii Băncii si gestiunea situatiilor de criza
  • Coordonează activitate de elaborare a documentelor normative interne în domeniul gestiunii riscurilor operaţionale, supravegherii manageriale si asigurării continuităţii activităţii Băncii
  • Asigură gestionarea eficientă a persoanelor aflate în subordine directă, efectuează evaluarea performantelor acestora, stabileşte şi evaluează obiectivele individuale de performanţă, stabileşte acţiunile de formare necesare

Cerinţe fata de candidati:

  • Studii superioare cu profil economic sau juridic;
  • Cunoaşterea legislaţiei bancare în vigoare;
  • Cunoaşterea procedurilor si produselor bancare;
  • Experienta de activitate in sistemul financiar-bancar minim 1 an;
  • Cunoştinţe avansate ale limbii engleze;
  • Experienta profesionala: control intern / risc operational / legalitate / metodologie / produse bancare/lucru cu clientii;
  • Abilitati de analiza si cunostinte generale cu privire la gestiunea riscului operational si control intern.

Profilul candidatului:

  • Orientare spre rezultat
  • Orientare spre client
  • Dezvoltarea capitalului uman
  • Deschidere spre schimbare
  • Cooperare
  • Spirit de organizare;

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV, indicând postul solicitat, la adresa: bir. 409, Chisinau, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81 a, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md, fax. 54-19-74. tel: 022 812 4 61.

Mobiasbanca

Despre companie:

"Mobiasbancă"este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursulactivităţii sale.Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor ...

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 1 - 3 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

Mobiasbanca
  • Full Time
  • 10.05.2017
  • Full Time
  • 20.11.2017
  • Full Time
  • 27.12.2017
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi
Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat