Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Sef Sectie Secţia Risc Operaţional şi Supraveghere Managerială

Mobiasbanca

972 vizualizări
La acest job au aplicat: 0 candidați
Data publicării: 05.09.2017

BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de:

Sef Sectie

 Secţia Risc Operaţional şi Supraveghere Managerială
Departamentul Control Permanent

Misiune post: Definirea şi punerea în practică a politicii si procedurilor pentru gestiunea riscului operaţional si implementarea standardelor de supraveghere permanentă în Bancă.

Responsabilităţi de baza:

  • Coordonarea activităţii de control desfăşurate de persoanele desemnate responsabile de gestiunea riscului operaţional şi supraveghere manageriala.
  • Asigură definirea si implementarea cadrului de organizare şi gestionare a Riscurilor Operaţionale
  • Monitorizează colectarea corectă şi exhaustivă a pierderilor efective şi potenţiale aferente evenimentelor de risc operaţional
  • Participă la efectuarea Analizelor de Scenarii în vederea evaluării expunerii la evenimente de risc operaţional cu impact negativ major asupra activităţii băncii
  • Coordonează activitatea de Control permanent nivelul 1 în Bancă
  • Gestionează instrumentele software utilizate în domeniul gestiunii riscurilor operaţionale şi supravegherii manageriale
  • Coordonează elaborarea şi implementarea planurilor de continuitate a activităţii Băncii si gestiunea situatiilor de criza
  • Coordonează activitate de elaborare a documentelor normative interne în domeniul gestiunii riscurilor operaţionale, supravegherii manageriale si asigurării continuităţii activităţii Băncii
  • Asigură gestionarea eficientă a persoanelor aflate în subordine directă, efectuează evaluarea performantelor acestora, stabileşte şi evaluează obiectivele individuale de performanţă, stabileşte acţiunile de formare necesare

Cerinţe fata de candidati:

  • Studii superioare cu profil economic sau juridic;
  • Cunoaşterea legislaţiei bancare în vigoare;
  • Cunoaşterea procedurilor si produselor bancare;
  • Experienta de activitate in sistemul financiar-bancar minim 1 an;
  • Cunoştinţe avansate ale limbii engleze;
  • Experienta profesionala: control intern / risc operational / legalitate / metodologie / produse bancare/lucru cu clientii;
  • Abilitati de analiza si cunostinte generale cu privire la gestiunea riscului operational si control intern.

Profilul candidatului:

  • Orientare spre rezultat
  • Orientare spre client
  • Dezvoltarea capitalului uman
  • Deschidere spre schimbare
  • Cooperare
  • Spirit de organizare;

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV, indicând postul solicitat, la adresa: bir. 409, Chisinau, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81 a, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md, fax. 54-19-74. tel: 022 812 4 61.

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 1 - 3 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

  • Full Time
  • 02.07.2018

ProCredit Bank S.A.
  • Full Time
  • 02.06.2017
  • Full Time
  • 17.08.2017
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat