locuri-de-munca

Şef Secție (Secția Centrul Exploatare)

  • Mobiasbanca

    Mob. Tel/Fax. 0 22 812 461
  • Full Time
  • La acest job au aplicat: 0
    Vizualizări: 376
    Full Time
    Job Nr. 37045 6 luni în urmă

    Detalii job

    • Studii: Universitare
    • Experiență: 3 - 5 ani
    • Salariu: Negociabil

    Contactele Аngajatorului

    VIP
    client

    Descriere post vacant

    BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de:

    Şef Secție

    Secția Centrul Exploatare
    Departamentul Tehnologii Informaționale

    Misiune post: Asigurarea suportului tehnic şi funcţional pentru utilizatori

    Responsabilităţi principale:

    • Gestionează resursele necesare misiunii sale (buget, statul de personal al secţiei, prestatorii externi de servicii, etc.)
    • Participă activ la elaborarea planului strategic al Departamentului TI;
    • Asigură calitatea înaltă a serviciilor (tehnic şi aplicativ) oferite utilizatorilor;
    • Răspunde de:
    1. administrarea aplicaţiilor bancare în exploatare;
    2. instalarea computerelor şi a aplicaţiilor program la stațiile de lucru ale utilizatorilor;
    3. acordarea accesului la SI, suportului tehnic si consultativ pentru utilizatori;
    • Gestionează controlul periodic al rapoartelor referitor la evenimente şi incidente;
    • Participa la acceptarea funcţională şi tehnică a aplicaţiilor noi;
    • Participa la implementarea proiectelor noi;
    • Înaintează propuneri de optimizare tehnică şi funcţională;
    • Promovarea principiilor calităţii la toate etapele ciclului de management: planificare, organizare, conducere, control şi aplicare a acţiunilor de îmbunătăţire;
    • Sporirea gradului de conştientizare şi motivarea a personalului cu privire la calitate;
    • Respectarea stricta a prevederilor actelor normative interne;
    • Responsabilitate pentru buna aplicare a normelor interne si externe asociate activităţilor desfăşurate, precum si de realizarea Controlului Permanent Formalizat si calitatea acestuia in cadrul subdiviziunii coordonate.

    Cerinţe:

    • Studii superioare în domeniul tehnologiilor informaţionale;
    • Experiență în domeniul tehnologiilor informaţionale – 5 ani;
    • Cunoaşterea fluentă  a limbilor: română, engleză şi rusă;
    • Cunoştinţe în limbaje de programare, medii si alte tehnologii moderne de programare;
    • Cunoştinţe în sisteme de gestionare a bazelor de date.

    Profilul candidatului:

    • Orientare  spre rezultat;
    • Orientare spre client;
    • Cooperare;
    • Managementul echipei;
    • Deschidere spre schimbare;
    • Dezvoltarea capitalului uman.

    Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul, indicând postul solicitat însoţit de o scrisoare de intenţie, până la 20.05.2017, indicând postul solicitat, la adresa: mun. Chişinău, bd. Stefan cel Mare şi Sfânt 81a, bir. 409, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md; tel. 0 22 812 461

    Model scrisoare de intentie puteti descarca de aici.

    Despre companie:

    "Mobiasbancă" este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursul activităţii sale. Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor individuali.

    Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

    Joburi asemănătoare

    • Full Time
    • 29.08.2017

    Archer Hotel
    • Full Time
    • 21.11.2017
    • Full Time
    • 03.10.2017