Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Şef Direcție, Direcția Monetica

Mobiasbanca

342 vizualizări
La acest job au aplicat: 0 candidați
6 luni în urmă

BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de:

Şef Direcție,

Direcția Monetica,

 Centrul Procesare Servicii Clienti

Misiune post: Organizează, îndruma, conduce, controlează si răspunde de desfășurarea in mod eficient a activității de gestiunarea la nivelul băncii produsele de card şi a serviciilor asociate si punerea în practică şi respectarea reglementărilor stabilite in domeniu carduri

Responsabilităţi de bază:

  • Gestioneaza activitatea de productie a cardurilor si  operaţiunile efectuate prin utilizarea acestora;
  •  Gestionează relaţiile cu organizaţiile internationale de carduri si  reglementările organizaţiilor internationale Visa şi Mastercard;
  • Asigură controlul datelor raportate atît în intern, cît şi în extern, inclusiv raportarea către BNM,organizaţiile internaţionale de plăţi prin carduri;
  • Asigura activităţile de gestiune a riscurilor şi contestare plăţi:
  • Asigură planificarea, monitorizarea şi raportarea privind eficienţa funcţionării reţelelor de bancomate şi POS-terminale ale băncii;
  • Asigura gestiunea interna legata de contabilitatea operatiunilor cu carduri;
  • Pregăteşte analize, rapoarte şi  informaţii cu  privire la domeniile de activitate dirijate.

Cerinţe fata de candidaţi:

  • Studii superioare economice/financiare/tehnice
  • Cunoașterea produselor și tehnicilor asociate mijloace de plată electronică destinate clientelei persoanelor fizice și   juridice
  • Cunoaşterea cadrului normativ financiar-bancar
  • Experienţă minimă de 3 ani în cadrul domeniului financiar-bancar (carduri bancare)
  • Cunoşterea aprofundata a aplicatiilor MS Office  (Excel, Word, Power Point, Internet Explorer);
  • Cunoaşterea  fluentă  a limbilor: română, engleză şi rusă

Profilul candidatului:

  • Orientare spre rezultat
  • Orientare spre client
  • Cooperare
  • Dezvoltarea capitalului uman
  • Deschidere spre schimbare

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV, indicând postul solicitat, la adresa: mun. Chişinău, bd. Stefan cel Mare şi Sfânt 81a, bir. 409, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md.

Informaţii suplimentare la tel.: 812-461

Mobiasbanca

Despre companie:

"Mobiasbancă"este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursulactivităţii sale.Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor ...

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 3 - 5 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

Carotop
  • Full Time
  • 30.10.2017
  • Full Time
  • 27.11.2017
  • Full Time
  • 17.01.2018
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi
Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat