Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Responsabil flux documentar

Mobiasbanca

1089 vizualizări
La acest job au aplicat: 0 candidați

BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de:

Sectia Servicii Suport
Departament Logistică

Misiune post: Formarea şi gestionarea integrităţii fondului arhivistic al băncii.

Responsabilităţi de baza:

  • Supravegherea integrităţii documentelor, respectarea condiţiilor necesare pentru păstrarea optimă a documentelor în încăperea arhivei;
  • Primirea dosarelor de credit şi a documentelor originale de la entitățile emitente în arhivă;
  • Ţinerea evidenţei dosarelor de credit si a originalelor primite in arhiva;
  • Recompletarea dosarelor de credit cu documentele transmise ulterior de către entitățile creatoare;
  • Verificarea prezenţei documentelor obligatorii în original în dosarele de credit transmise de către entitățile emitente;
  • Conlucrarea cu entitățile creatoare în vederea completării dosarelor de credit în cazul lipsei documentelor aferente acestora;
  • Eliberarea către subdiviziunile structurale ale Băncii a dosarelor ce fac obiectul Fondului Arhivistic al Băncii;
  • Eliberarea către subdiviziunile structurale ale Băncii, a copiilor de pe documente din dosarele ce fac obiectul Fondului Arhivistic al Băncii;
  • Ţinerea evidenţei eliberării/restituirii dosarelor din/în depozitele arhivei;
  • Selectarea dosarelor de credit cu termen de păstrare expirat şi întocmirea listei acestora pentru lichidarea ulterioară;
  • Supravegherea respectării procedurilor şi modalităţilor de arhivare şi transmitere către arhivă a documentelor, de către entităţile creatoare (subdiviziunile structurale ale Băncii);
  • Consultarea angajaţilor entităţilor creatoare de documente, ce sunt surse de completare a Fondului Arhivistic al Băncii, referitor la procedura şi modalităţile de ordonare, arhivare a documentelor, procedura de predare a documentelor în arhivă, termenele de păstrare a documentelor, evidenţa şi asigurarea integrităţii lor.

Cerinţe fata de candidati:

  • Studii superioare.
  • Cunoaşterea limbilor: romană, rusă (engleza prezintă un avantaj).
  • Cunoştinţe de utilizator în aplicare MS Office, Excel.

Profilul candidatului:

  • Orientare spre rezultat
  • Orientare spre client
  • Cooperare
  • Managementul schimbării

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul, indicând postul solicitat însoţit de o scrisoare de intenţie, până la data de 30.12.2016 la adresa: mun. Chişinău, bd. Stefan cel Mare şi Sfânt 81a, bir. 409, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md; tel. 022 812 461

Mobiasbanca

Despre companie

"Mobiasbancă"este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursulactivităţii sale.Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor ...

  • Studii: Universitare
  • Experiență: fără experiență
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

Mobiasbanca
  • Full Time
  • 07.02.2018
  • Full Time
  • 04.07.2017
  • Full Time
  • 19.07.2018
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat