Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Responsabil afaceri corporative

Mobiasbanca

511 vizualizări
La acest job au aplicat: 0 candidați
Data publicării: 05.06.2018

BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de

Secţia Afaceri Corporative
Departamentul Guvernanţă Corporativă

Misiune post: Asigură suportul la organizarea guvernanţei corporative şi a procesului normativ al băncii.

Beneficiile pe care le oferim:

  • Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și avansa în carieră;
  • Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
  • Oficiu în centrul Chișinăului;
  • Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
  • Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
  • Salariu fix + alte avantaje financiare;
  • Program de muncă stabil (Luni - Vineri, 08:30 - 17:30).

Responsabilităţi principale:

  • Participă la organizarea desfăşurării AGA, şedinţelor Consiliului Băncii, comitetelor raportoare Consiliului Băncii, Comitetului de Direcție, precum și exercită lucrările de secretariat a acestor organe;
  • Coordonează activitatea de elaborare/actualizare a documentelor normative interne ale băncii;
  • Reprezintă Banca în relaţiile cu Camera Înregistrării de Stat, Inspectoratul Fiscal alte organe cu privire la înregistrarea şi aprobarea documentelor relevante.

Cerinţe:

  • Studii superioare economice sau juridice;
  • Cunoaşterea de bază a legislației privind organizarea băncilor, societățile pe acțiuni şi a principiilor de guvernanță corporativă;
  • Cunoaşterea  fluentă  a limbilor: română, engleză şi rusă;
  • Cunoaşterea avansata a aplicațiilor MS Office;
  • Abilități de exprimare avansate în formă scrisă (română şi engleză), capacitatea de a întocmi documente în română și engleză.

Aplică CV-ul şi scrisoarea de intenţie la adresa electronică: resurse.umane@mobiasbanca.md

Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 332.

  • Studii: Universitare
  • Experiență: fără experiență
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

Mobiasbanca
  • Full Time
  • 11.06.2018
  • Full Time
  • 22.11.2017
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat