locuri-de-munca

OPERATOR INTRODUCERE, VALIDARE SI PELUCRARE DATE

  • SRL

    Mob. Tel/Fax.
  • Full Time
  • La acest job au aplicat: 0
    Vizualizări: 41
    Full Time
    Publicitate 06.10.2017 17 zile în urmă

    Detalii job

    • Studii: Medii speciale
    • Experiență: 1 - 3 ani
    • Salariu: 6000 - 8000 lei

    Contactele Аngajatorului

    Descriere post vacant

    OPERATOR INTRODUCERE, VALIDARE SI PRELUCRARE DATE

    Responsabilități:

    Verificarea calculelor de gestiune pentru magazinele societatii si propunerea de corectii documentate acolo unde este necesar;

    Introducerea in sistemul informatic al societatii a bonurilor de plata pentru vanzarile din magazinele societatii, atunci cand casele de marcat sunt nefunctionale temporar;

    Efectuarea de calcule de inventar la cererea superiorului direct;

    Intocmirea pachetului de documentatie necesar inventarului folosind procedurile interne de lucru ale societatii;

    Controlul legalitatii si realitatii documentelor aferente operatiunilor de intrare-iesire in/din gestiunile societatii. Aducerea la cunostinta superiorului direct si a persoanelor raspunzatoare intern a masurilor adecvate si a potentialului de risc;

    Verificarea integritatii valorilor materiale din gestiunile supuse inventarierii, adica existenta in fapt a valorilor si exactitatea soldurilor scriptice;

    Stabilirea exactitatii preturilor de cost luate in calculul pentru valorile materiale utilizate;

    Propunerea catre superiorul direct, obtinerea aprobarii acestuia si adoptarea masurilor pentru prevenirea, descoperirea si recuperarea pagubelor, pentru stabilirea raspunderilor privind diminuarea patrimoniului sau ca urmare a efectuarii de cheltuieli neproductive.

    Completarea si utilizarea corecta a formularelor tipizate si a aprobarilor legale; exactitatea calculelor aritmetice;

    Respectarea dispozitiilor legale referitoare la miscarea valorilor materiale din gestiuni;

    Determinarea valorilor materiale fara miscare, de prisos, cu miscare lenta, greu vandabile, inutilizabile sau deteriorate) demolate, dezasortate, desperecheate, cu termen de garantie depasit, etc.;

    Calcularea corecta a contravalorii bunurilor distruse, degradate sau deteriorate din vina personalului.

    Generarea listei de inventar pe terminal si / sau supervizarea personalului care genereaza listele de inventar;

    Urmarirea stocurilor scriptice in concordanta cu stocurile faptice;

    Verificarea marfii degradate provenita de la toate punctele de lucru ale societatii;

    Orice alte responsabilitati asa cum sunt definite de superiorul direct, cu respectarea legislatiei in vigoare si a Regulamentului Intern al societatii.

    Cerințele fata de post:

    Capacitate bună de comunicare și relaționare cu persoanele de contact;

    Abilități de negociere, organizatorice, de gestionare;

    Cunoștințe operare calculator obligatorii :

    Microsoft Office, Excel, Enternet;

    Permis de conducere cat. B si experiență în conducere;

    Experiența de lucru minimum 1 an în sfera corespunzătoare postului vacant;

    Orientarea spre rezultat și capacitatea de a lucra în echipă.

    Noi oferim:

    Angajare oficială și întreg pachet social;

    Salariu motivant- 6000-8000 lei;

    Număr corporativ;

    Posibilitatea de instruire și avansare;

    Expediați-ne CV-urile (cu poza) Dvoastră la adresa indicată, stipulînd POSTUL vacant pentru care aplicați. * Doar candidatii selectati vor fi invitati la interviu! Contacte: E-mail: ana-hr@mail.ru

    Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

    Joburi asemănătoare

    IM TD ODESCABELI MOLDOVA SRL
    • Full Time
    • 23.08.2017

    Carotop
    • Full Time
    • 21.08.2017
    • Full Time
    • 29.08.2017