Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Ofiter Sectia Risc Operational si Supraveghere Permanenta

Mobiasbanca

786 vizualizări
La acest job au aplicat: 0 candidați

BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de:

Ofiter

Sectia Risc Operational si Supraveghere Permanenta
Departamentul Control Permanent

Misiune post: Analizarea si evaluarea riscurilor operationale, organizarea si urmarirea activitatii de control permanent, coordonarea actiunilor de asigurare a continuitatii activitatii Bancii.

Responsabilităţi de baza:

  • Realizarea obiectivelor stabilite in cadrul procesului de implimentare si administrare a sistemului de gestiune a riscurilor operationale, control permanent, gestiune a situatiilor de criza si asigurarea continuității afacerilor;
  • Colecteaza, analizeaza, inregistreaza si urmareste evenimentele de risc operational declarate de angajatii bancii;
  • Propune masuri fiabile si consecvente pentru diminuarea si/sau evitarea riscurilor operationale.
  • Organizează şi urmăreşte activitatea de Supraveghere Manageriala in Banca.
  • Analizează anomaliile depistate in cadrul supravegherii manageriala, identifica riscurile potenţiale şi propune măsuri corective si preventive acolo unde ele sunt necesare;
  • Administrează controalele, perimetrele si utilizatorii in cadrul aplicaţiei Narval

Cerinţe fata de candidati:

  • Studii superioare cu profil economic sau juridic.
  • Cunoaşterea legislaţiei bancare în vigoare.
  • Cunoaşterea procedurilor si produselor bancare.
  • Experienta de activitate in sistemul financiar-bancar minim
  • Cunoştinţe profunde ale limbii engleze.
  • Experienta profesionala: control intern / risc operational / legalitate / metodologie / produse bancare/lucru cu clientii.
  • Abilitati de analiza si cunostinte generale cu privire la gestiunea riscului operational si control intern.

Profilul candidatului:

  • Abilitati de comunicare
  • Spirit de echipa
  • Atentie la detalii
  • Orientare spre rezultat
  • Rezistenta la stres
  • Spirit inovativ si cognitiv

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV, indicând postul solicitat, la adresa: bir. 409, Chisinau, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81 a, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md, fax. 54-19-74. tel: 812 4 61.

Mobiasbanca

Despre companie

"Mobiasbancă"este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursulactivităţii sale.Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor ...

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 1 - 3 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

ProCredit Bank S.A.
  • Full Time
  • 30.05.2017

Mobiasbanca
  • Full Time
  • 11.06.2018
  • Full Time
  • 13.08.2018
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat