locuri-de-munca

Ofițer - Sectia Conformitate si Prevenire Spalare Bani

  • Mobiasbanca

    Mob. Tel/Fax. fax. 54-19-74. tel: 812 4 61
  • Full Time
  • La acest job au aplicat: 5
    Vizualizări: 1054
    Full Time
    Job Nr. 30618 1 lună în urmă
    Ofițer -  Sectia Conformitate si Prevenire Spalare Bani

    Detalii job

    • Studii: Universitare
    • Experiență: 1 - 3 ani
    • Salariu: Negociabil

    Contactele Аngajatorului

    VIP
    client

    Descriere post vacant

    Mobiasbancă - Cel Mai Bun Angajator 2015

    BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de:

    OFIȚER

    Sectia Conformitate si Prevenire Spalare Bani
    Departamentul Control Permanent

    Misiune post: combaterea riscurilor aferente prevenirii spalarii banilor si finanțării terorismului.

    Responsabilităţi de baza:

    • Participă la analiza activităţilor suspecte ale clienţilor şi verifică, corectează şi transmite formulare speciale organului abilitat (CNA/SPCSB) în termenul şi modul stabilit.
    • Participă la efectuarea misiunilor de control privind realizarea standardelor de conformitate şi prevenire spălare bani în subdiviziuni.
    • Elaborează materialele suport pentru formări în domeniul conformitate şi prevenire spălare bani, precum şi ţine cursuri de instruire în aceste domenii.
    • Elaborează rapoartele periodice în domeniul conformităţii, produselor noi şi a serviciilor externalizate.
    • Participa la elaborare & actualizare a documentelor normative interne în domeniile prevenirii spălării banilor şi finanţării terorismului, precum şi verifică respectarea normelor deontologice şi de prevenire a spălării de bani de către angajaţii Băncii.

    Cerinţe fata de candidati:

    • Studii superioare cu profil economic sau juridic.
    • Cunoaşterea legislaţiei bancare în vigoare.
    • Cunoaşterea procedurilor si produselor bancare.
    • Experiența de activitate in sistemul financiar-bancar minim 2 ani.
    • Cunoașterea limbii engleze nivel avansat.
    • Experiența profesionala: prevenirea spalarii banilor/ control intern / risc operațional / legalitate / metodologie / produse bancare.
    • Abilitați de analiza si cunoștințe generale cu privire la gestiunea riscului operațional si supraveghere permanenta.

    Profilul candidatului:

    • Abilitați de comunicare
    • Spirit de echipa
    • Atenție la detalii
    • Orientare spre rezultat
    • Rezistenta la stres
    • Spirit inovativ si cognitiv

    Persoanele interesate sunt invitate să depună CV, indicând postul solicitat, cu o scrisoare de intenţie la adresa: bir. 409, Chisinau, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81 a, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md, fax. 54-19-74. tel:  812 4 61.

    Model scrisoare de intenție puteți descarca de aici.

    Despre companie:

    "Mobiasbancă" este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursul activităţii sale. Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor individuali.

    Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

    Joburi asemănătoare

    • Full Time
    • 19.06.2017
    • Full Time
    • 29.08.2017
    • Full Time
    • 04.07.2017