locuri-de-munca

Ofiţer Recuperare Secţia Recuperare Amiabilă, Departamentul MultiCanal Mun. Chişinau

  • Mobiasbanca

    Mob. Tel/Fax. 812 461, fax: 54-19-74
  • Full Time
  • La acest job au aplicat: 1
    Vizualizări: 643
    Full Time
    Job Nr. 30307 8 zile în urmă

    Detalii job

    • Studii: Universitare
    • Experiență: fără experiență
    • Salariu: Negociabil

    Contactele Аngajatorului

    VIP
    client

    Descriere post vacant

    Mobiasbancă - Cel Mai Bun Angajator 2015

    BC „Mobiasbancă – Groupe Societe Generale” S.A. anunţă post vacant:

    Ofiţer Recuperare

    Secţia Recuperare Amiabilă, Departamentul MultiCanal Mun. Chişinau

    Misiune post: Recuperarea sumelor datorate de clienţii gestionaţi în scopul re-întoarcerii acestora în stare „sănătoasă” (fără datorii).

    Responsabilităţi principale:

    • Aplică politica, acţiunile, instrumentele şi canalele de recuperare precum şi urmăreşte recuperarea integrală a sumelor datorate de clienţii gestionaţi;
    • Identifică şi aplică toate mijloacele de recuperare şi negociere corespunzătoare fiecărui dosar în parte, cu contactarea continuă a clientului, în vederea maximizării rezultatului final;
    • Asigură transmiterea oportună şi calitativă a documentelor/dosarelor de credit către subdivizunile specializate ale Băncii pentru recuperare contencioasă, urmărind continuu micşorarea numărului şi sumei acestora;
    • Urmăreşte şi asigură îmbunătăţirea continuă a performanţelor sale în vederea atingerii/respectării indicatorilor de eficienţă stabiliţi.

    Cerinţe faţă de candidaţi:

    • Studii superioare cu profil economic sau juridic
    • Experienţă în sistemul bancar (preferabil în domeniul creditării) – minimum 1 an de activitate
    • Experienţă în poziţii de negociere cu debitorii constituie un avantaj
    • Nivel cel puţin intermediar de posedare a limbii engleze
    • Cunoştinţe de aplicare a MS Office, Excel avansat

    Profilul candidatului:

    • Abilităţi de comunicare, analiză şi sinteză
    • Respectarea termenilor limită şi onorarea responsabilităţilor asumate
    • Disciplină şi profesionalism
    • Orientare spre rezultat
    • Rezistenţa la stres
    • Spirit de echipă

    Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul, indicând postul solicitat şi însotit de o scrisoare de intenţie la adresa: mun. Chişinău, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81a, bir. 409, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md, fax. 54-19-74. Informaţii suplimentare la tel.: 812 461.

    Model scrisoare de intenție puteți descarca de aici.

    Despre companie:

    "Mobiasbancă" este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursul activităţii sale. Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor individuali.

    Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

    Joburi asemănătoare

    • Full Time
    • 27.03.2017
    • Full Time
    • 27.06.2017

    ProCredit Bank S.A.
    • Full Time
    • 31.03.2017