Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Ofiter BCM (Business Continuity Management)

Mobiasbanca

57 vizualizări
La acest job au aplicat: 0 candidați

BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de

Secția Risc Operațional si Supraveghere Managerială

Misiune post: Activează in calitate de coordonator al continuității afacerii, contribuind la coordonarea, elaborarea şi asigurarea implementării de către toate subdiviziunile Băncii a planurilor de continuitate pentru activitățile critice și vitale precum şi cazurile de gestiune a situaţiilor de criza.

Beneficiile pe care le oferim:

  • Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și avansa în carieră;
  • Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
  • Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
  • Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
  • Pentru că promovăm stilul sănătos de viață vei beneficia de tichete de masă în valoare de 45 lei pentru fiecare zi lucrătoare;
  • Salariu fix + alte avantaje financiare;
  • Program de muncă stabil (Luni-Vineri, 08:30 - 17:30).

Responsabilităţi de baza:

  • Realizarea obiectivelor stabilite în cadrul procesului de gestiune a situaţiilor de criză și asigurare a  continuității afacerii;
  • Monitorizează evenimentele ce pot afecta continuitatea activităţii Băncii;
  • In contextul necesității asigurării continuității activității băncii, participă la gestiunea instrumentului de BCM inclusiv prin asigurarea disponibilității in regim de 24/7;
  • Asigură petrecerea periodică a exercițiului Business Impact Analysis cu scopul identificării activităților critice şi vitale desfășurate în bancă;
  • Organizează testarea planurilor de continuitate a activităţilor Băncii, centralizează rezultatele obţinute și propune măsuri de optimizare acolo unde este cazul;
  • Formează lucrătorii băncii în domeniul de continuitate a afacerii;
  • Asigură suportul și feedback-ul necesar personalului implicat în asigurarea continuităţii afacerii;
  • Elaborează rapoarte destinate Top Managementului Băncii, grupului SG precum și comitetelor  specializate etc.
  • Responsabil de raportarea catre BNM a incidentelor la sistemele IT critice, in termenii prevazuti de reglementariele BNM.

Cerinţe fata de candidati:

  • Studii superioare cu profil IT/ telecomunicatii;
  • Cunoaşterea legislaţiei bancare în vigoare, constituie avantaj;
  • Experienta de activitate pe specialitate minim 2 ani, în sistemul financiar-bancar va constitui un avantaj;
  • Cunoştinţe avansate de limbă engleză;
  • Abilitati de analiza si cunostinte generale cu privire la gestiunea riscului operational si control intern.

Aplică CV-ul și scrisoarea de intenție la adresa electronică: resurse.umane@mobiasbanca.md

Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 461

Mobiasbanca

Despre companie

"Mobiasbancă"este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursulactivităţii sale.Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor ...

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 1 - 3 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

  • Full Time
  • 29.06.2018
  • Full Time
  • 24.01.2017
  • Full Time
  • 25.09.2018
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat