locuri-de-munca

Manager Vânzări Leasing

  • Mobiasbanca

    Mob. Tel/Fax. fax. 54-19-74., tel. 0 22 812 461
  • Full Time
  • La acest job au aplicat: 0
    Vizualizări: 65
    Full Time
    Job Nr. 46212 14 zile în urmă

    Detalii job

    • Studii: Universitare
    • Experiență: 3 - 5 ani
    • Salariu: Negociabil

    Contactele Аngajatorului

    VIP
    client

    Descriere post vacant

    Banca Comercială „Mobiasbancă – Groupe Societe Generale” S.A.

    Anunţă concurs pentru postul de:

    Secţia Finanţare Specializată şi Trade Finance

    Direcţia Finanţare Specializată şi Internaţională

     Departamentul Tranzacții Bancare Globale

    Misiune post: Acordarea suportului în promovarea și vânzarea produselor și serviciilor de leasing financiar

    Responsabilități:

    • Suport pentru front-office în identificarea oportunităților de leasing în portofoliul său de clienți.
    • Consilierea  filialelor privind corecta utilizare a produsului Leasing financiar, Leasing Partener si Credit Partener.
    • Colaborarea activa și gestionarea relațiilor cu Furnizorii locali și externi în cadrul tranzacțiilor de Leasing sau Credit.
    • Efectuarea vizitelor la clienți, coordonate cu personalul front-office.
    • Verificarea și monitorizarea contractelor de Leasing pe parcursul derulării acestora.
    • Pregătirea și organizarea campaniilor comerciale.
    • Participarea la întocmirea rapoartelor interne și externe.

    Cerinţe:

    • Experienţă în domeniu financiar-bancar sau in domeniu conex cel puţin 3 ani.
    • Cunoașterea produselor: leasing financiar și creditare
    • Cunoaşterea sistemului financiar-bancar si  a tehnicilor de realizare a produselor leasing financiar și creditare.
    • Cunoaşterea  legislaţiei in domeniul reglementarii  activităţii de creditare și leasing financiar.
    • Cunoaşterea fluenta a limbilor: română, rusă, engleză;
    • Cunoştinţe informatice: Word, Excel, PPT, etc.
    • Permis de conducere cat. B (și experiență)

    Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul, indicând postul solicitat însoţit de o scrisoare de intenţie, la adresa: mun. Chişinău, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81 a, bir. 409, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md, fax. 54-19-74

    Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 461

    Despre companie:

    "Mobiasbancă" este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursul activităţii sale. Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor individuali.

    Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

    Joburi asemănătoare

    ProCredit Bank S.A.
    • Full Time
    • 30.05.2017
    • Full Time
    • 27.11.2017
    • Full Time
    • 11.09.2017