Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Manager Relații Clienți Leasing

Mobiasbanca

289 vizualizări
La acest job au aplicat: 0 candidați
Data publicării: 09.07.2018

Banca Comercială „Mobiasbancă – Groupe Societe Generale” S.A.

Anunţă concurs pentru postul de

Secția Leasing Financiar
 Departamentul Tranzacții Bancare Globale

Misiune post: Acordarea suportului în promovarea și vânzarea produselor și serviciilor de leasing financiar

Beneficiile pe care le oferim:

  • Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și avansa în carieră;
  • Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
  • Oficiu în centrul Chișinăului;
  • Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
  • Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
  • Salariu fix + alte avantaje financiare;
  • Program de muncă stabil (Luni - Vineri, 08:30 - 17:30).

Responsabilități:

  • Suport pentru front-office în identificarea oportunităților de leasing în portofoliul său de clienți.
  • Consilierea  filialelor privind corecta utilizare a produsului Leasing financiar, Leasing Partener si Credit Partener;
  • Colaborarea activa și gestionarea relațiilor cu Furnizorii locali și externi în cadrul tranzacțiilor de Leasing sau Credit;
  • Efectuarea vizitelor la clienți, coordonate cu personalul front-office;
  • Redactarea, verificarea și monitorizarea contractelor de Leasing si de Vanzare-Cumparare pe parcursul derulării acestora;
  • Pregătirea și organizarea campaniilor comerciale;
  • Participarea la întocmirea rapoartelor interne și externe.

Cerinţe:

  • Experienţă în domeniu financiar-bancar sau in domeniu conex cel puţin 3 ani.
  • Cunoașterea produselor: leasing financiar sau creditare
  • Cunoaşterea sistemului financiar-bancar si a tehnicilor de realizare a produselor leasing financiar și creditare.
  • Cunoașterea  legislației in domeniul reglementarii activității de finanțare.
  • Cunoaşterea fluenta a limbilor: română, rusă; engleza – un avantaj,
  • Cunoştinţe informatice: Word, Excel, PPT, etc.
  • Permis de conducere cat. B (și experiență).

Aplică CV-ul și scrisoarea de intenție la adresa electronică: resurse.umane@mobiasbanca.md

Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 461

    Locație job

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 3 - 5 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

MAIB
  • Full Time
  • 19.03.2018

ProCredit Bank S.A.
  • Full Time
  • 18.08.2014

  • Full Time
  • 30.05.2017
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat