locuri-de-munca

Manager Relatii Clienti CLA

  • Mobiasbanca

    Mob. Tel/Fax. 0 22 812 461, fax: 022 54-19-74
  • Full Time
  • La acest job au aplicat: 0
    Vizualizări: 35
    Full Time
    Job Nr. 36456 3 zile în urmă

    Detalii job

    • Studii: Universitare
    • Experiență: 1 - 3 ani
    • Salariu: Negociabil

    Contactele Аngajatorului

    VIP
    client

    Descriere post vacant

    BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de:

    Misiune post: Gestiunea relaţiilor cu clienţii ÎMM Non Retail ai băncii şi atragerea clienţilor noi prin asigurarea serviciilor de înaltă calitate.

    Responsabilităţi principale:

    • Stabilirea şi dezvoltarea relaţiilor cu clienţii ÎMM cu abordare non retail; corespondenţa cu clienţii  Băncii;
    • Atragerea clienţilor în Bancă, precum şi menţinerea clienţilor existenţi, prin asigurarea serviciilor de înaltă calitate;
    • Formarea, gestiunea şi prezentarea dosarelor de produse pentru clienţii ÎMM cu abordare Non Retail către organele de decizie;
    • Monitorizarea derulării a relaţiei contractuale cu clienţii ÎMM;
    • Responsabil de realizarea obiectivelor individuale  stabilite și de calitatea portofoliului de credit din gestiune
    • Asigurarea clienţilor potenţiali cu informaţie deplină privind produsele şi serviciile Băncii oferite.
    • Aprecierea nivelului de risc şi a gradului de rentabilitate a serviciului oferit.
    • Participarea în cadrul proiectelor de dezvoltare ale Băncii;
    • Perfectează rapoarte de activitate: echiparea clienţilor, vizite la prospecti, urmărirea atragerii la bancă
    • Realizează Supravegherea Formalizata in corespundere cu documentele normative interne invigoare;
    • Îmbunătăţirea continuă a performanţelor proceselor sale, inclusiv prioritatea acordată satisfacţiei necesităţilor şi aşteptărilor clienţilor şi altor părţi interesate.
    • Respectarea stricta a prevederilor documentelor normative interne

    Cerinţe:

    • Studii superioare cu profil economic.
    • Cunoaşterea legislaţiei in vigoare.
    • Experienta de activitate in sistemul financiar-bancar si deservire clienti minim 2 ani.
    • Pastrarea confidentialitatii informatiei.
    • Cunoaşterea limbilor – romana, engleza va constitui un avantaj.
    • Cunoştinţe avansate in sistemele si aplicatiile informatice (Word, Excel, Power Point)

    Profilul candidatului:

    • Abilitati de comunicare
    • Abilitati analitice si de sinteza
    • Orientare spre rezultat
    • Orientare spre client
    • Abilităţi de lucru în echipa şi individual

    Persoanele interesate sunt invitate să depună CV, indicând postul solicitat, cu o scrisoare de intenţie la adresa: bir. 409, Chisinau, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81a, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md, fax. 54-19-74. tel: 812 461.

    Model scrisoare de intentie puteti descarca de aici.

    Despre companie:

    "Mobiasbancă" este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursul activităţii sale. Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor individuali.

    Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

    Joburi asemănătoare

    HR-Consulting
    • Full Time
    • 11.04.2017
    • Full Time
    • 06.04.2017
    • Full Time
    • 07.02.2017