Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Manager Relații Bănci Corespondente

Mobiasbanca

532 vizualizări
La acest job au aplicat: 0 candidați

Banca Comercială „Mobiasbancă – Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs intern pentru postul de:

Secția Trade Finance și Bănci Corespondente
Departamentul Tranzacții Bancare Globale

Misiune post: Stabilirea şi menţinerea relaţiilor cu băncile corespondente locale şi din străinătate

Responsabilităţi:

  • Stabililește, menține și dezvoltă relațiile cu băncile corespondente
  • Inițiază închiderea și deschiderea conturilor corespondente Loro/Nostro
  • Este persoana de contact pentru băncile străine și locale și gestionează corespondența cu acestea
  • Perfectează și monitorizează actualizarea KYC pentru băncile corespondente existente și potențiale
  • Inițiază, monitorizează și revocă cheile RMA cu băncile corespondente
  • Monitorizează sărbătorile oficiale în țările băncilor corespondente și informează rețeaua referitor la neefectuare decontări în anumite valute
  • Pregătește confirmările de audit la solicitarea companiilor de audit sau a băncilor corespondente
  • Raportează extern către BNM și intern către conducerea Băncii şi alte subdiviziuni ale Băncii
  • Inițiază investigații în cazul apariției de disconcordanțe sau întârzieri în derularea unor tranzacții cu băncile corespondente

Cerințe:

  • Experienţa în domeniul bancar minim 2 ani
  • Cunoştinţe ale MS Office la nivelul utilizatorului mediu
  • Cunoaşterea limbilor română şi engleză
  • Studii superioare cu profil economic
  • Abilități de comunicare, lucrul în echipă și individual
  • Atenţie la detalii şi abilităţi de identificare a riscurilor aferente activităţii financiare
  • Responsabilitate, orientare spre calitate și rezultat

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul,  însoţit de o scrisoare de intenţie indicând postul solicitat, la adresa: mun. Chişinău, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81a, bir. 409, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md, fax: 54-19-74.

Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 461

Mobiasbanca

Despre companie

"Mobiasbancă"este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursulactivităţii sale.Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor ...

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 1 - 3 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

Mobiasbanca
  • Full Time
  • 08.10.2018
  • Full Time
  • 09.10.2018
  • Full Time
  • 04.10.2018
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat