Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Manager Relații Bănci Corespondente

Mobiasbanca

88 vizualizări
La acest job au aplicat: 0 candidați
13 zile în urmă

Banca Comercială „Mobiasbancă – Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs intern pentru postul de:

Secția Trade Finance și Bănci Corespondente
Departamentul Tranzacții Bancare Globale

Misiune post: Stabilirea şi menţinerea relaţiilor cu băncile corespondente locale şi din străinătate

Responsabilităţi:

  • Stabililește, menține și dezvoltă relațiile cu băncile corespondente
  • Inițiază închiderea și deschiderea conturilor corespondente Loro/Nostro
  • Este persoana de contact pentru băncile străine și locale și gestionează corespondența cu acestea
  • Perfectează și monitorizează actualizarea KYC pentru băncile corespondente existente și potențiale
  • Inițiază, monitorizează și revocă cheile RMA cu băncile corespondente
  • Monitorizează sărbătorile oficiale în țările băncilor corespondente și informează rețeaua referitor la neefectuare decontări în anumite valute
  • Pregătește confirmările de audit la solicitarea companiilor de audit sau a băncilor corespondente
  • Raportează extern către BNM și intern către conducerea Băncii şi alte subdiviziuni ale Băncii
  • Inițiază investigații în cazul apariției de disconcordanțe sau întârzieri în derularea unor tranzacții cu băncile corespondente

Cerințe:

  • Experienţa în domeniul bancar minim 2 ani
  • Cunoştinţe ale MS Office la nivelul utilizatorului mediu
  • Cunoaşterea limbilor română şi engleză
  • Studii superioare cu profil economic
  • Abilități de comunicare, lucrul în echipă și individual
  • Atenţie la detalii şi abilităţi de identificare a riscurilor aferente activităţii financiare
  • Responsabilitate, orientare spre calitate și rezultat

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul,  însoţit de o scrisoare de intenţie indicând postul solicitat, la adresa: mun. Chişinău, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81a, bir. 409, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md, fax: 54-19-74.

Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 461

Mobiasbanca

Despre companie

"Mobiasbancă"este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursulactivităţii sale.Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor ...

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 1 - 3 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

Logistica
  • Full Time
  • 28.11.2017

ProCredit Bank S.A.
  • Full Time
  • 31.03.2017
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi
Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat