Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Manager Produse de deservire la distanță

Mobiasbanca

1132 vizualizări
La acest job au aplicat: 0 candidați

Banca Comercială „Mobiasbancă – Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul de:

Secţia Piaţa Persoane Fizice
Departamentul Strategie şi Marketing

Misiune post: Elaborarea, dezvoltarea şi promovarea produselor de deservire la distanță (Internet Banking, SMS-Banking etc.) destinate pieţei persoanelor fizice în vederea creşterii competitivităţii Băncii pe piaţa produselor bancare respective.

Responsabilităţi:

  • Elaborarea / dezvoltarea ofertei de produse de deservire la distanță ale băncii raportate la necesităţile clienţilor, resursele băncii şi oportunităţile de pe piaţă într-un mod superior competitorilor băncii: elaborarea conceptului de produs, structura de preț, îmbunătațirea produselor existente.
  • Elaborarea documentelor normative interne și ghidurilor privind produsele de deservire la distanță.
  • Segmentarea pieţii şi selectarea grupelor ţintă de clienţi, care vor fi trataţi în cadrul acţiunilor de marketing şi campaniilor promoţionale legate de produsele de deservire la distanță, planificate spre lansare
  • Elaborarea şi implementarea măsurilor de majorare a gradului de echipare si utilizare a produselor de deservire la distanță destinate persoanelor fizice, precum şi de creştere a fidelităţii clientului faţă de produsele Băncii
  • Crearea planurilor de lansare şi promovare pentru produsele de deservire la distanță ale băncii din segmentul pieţei persoanelor fizice şi urmărirea executării lor
  • Crearea şi dezvoltarea ofertelor de promovare aproduselor de deservire la distanță cu propuneri de modificări de preţuri aferente

Experienţă profesională:

  • Experienţa de muncă în sistemul bancar sau în companii de tehnologii financiare (Fintech). Experiența într-o poziție similară va prezenta un mare avantaj.
  • Cunoaşterea produselor de deservire la distanță
  • Cunoaşterea legislaţiei în domeniul produselor de deservire la distanță
  • Cunoştinţe avansate de aplicare: MS Office, Excel, PowerPoint
  • Cunoaşterea limbii română, engleză şi rusă
  • Studii superioare cu profil economic prezintă un avantaj

Profilul candidatului:

  • Pasiune pentru noile tehnologii financiare
  • Inovație si creativitate
  • Capacitate de analiză şi sinteză
  • Iniţiativă
  • Abilităţi de comunicare şi organizare eficientă a timpului
  • Atenţie la detalii şi abilităţi de identificare a riscurilor aferente activităţii bancare
  • Orientare spre client şi rezultat
  • Lucru în echipă
  • Responsabilitate, imparţialitate

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul, însoţit de o scrisoare de intenţie, până la  29.03.2017, indicând postul solicitat, la adresa: mun. Chişinău, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81a, bir. 409, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md, Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 461.

Model scrisoare de intentie puteti descarca de aici.

Mobiasbanca

Despre companie

"Mobiasbancă"este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursulactivităţii sale.Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor ...

  • Studii: Universitare
  • Experiență: fără experiență
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

  • Full Time
  • 21.02.2018
  • Full Time
  • 27.11.2017
  • Full Time
  • 20.04.2017
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi
Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat