locuri-de-munca

Manager Produs

  • Mobiasbanca

    Mob. Tel/Fax. 022 812 332, fax: 54-19-74
  • Full Time
  • La acest job au aplicat: 2
    Vizualizări: 805
    Full Time
    Job Nr. 27524 8 luni în urmă

    Detalii job

    • Studii: Universitare
    • Experiență: 1 - 3 ani
    • Salariu: Negociabil

    Contactele Аngajatorului

    VIP
    client

    Descriere post vacant

    Mobiasbancă - Cel Mai Bun Angajator 2015

    Banca Comercială „Mobiasbancă – Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul de:

    Secţie Piaţa Clienţi Persoane Juridice

    Departamentul Strategie şi Marketing

    Misiune post:  Elaborarea, dezvoltarea şi promovarea produselor şi serviciilor băncii din segmentul pieţei clienţilor persoane juridice în vederea creşterii competitivităţii Băncii pe piaţa produselor gestionate

    Responsabilităţi:

    • Elaborarea şi dezvoltarea ofertei de produse a băncii raportate la necesităţile clienţilor, resursele băncii şi oportunităţile pe piaţă;
    • Îmbunătățirea continua a produselor, serviciilor si a proceselor aferente, inclusiv acordând prioritate satisfacției necesitaților și așteptărilor clienților si altor părți interesante, in vederea atingerii rezultatelor comerciale așteptate.
    • Creşterea nivelului de fidelitate a clienţilor faţă de produsele si serviciile Băncii;
    • Contribuirea la crearea planurilor de promovare pentru produsele şi serviciile băncii din segmentul pieţei clienţilor persoane juridice şi urmărirea executării lor;
    • Elaborarea şi actualizarea DNI aferente produselor gestionate;
    • Promovarea calitativa si eficientă a produselor şi serviciilor băncii.

    Experienţă profesională:

    • Experienţă minimă de 2 ani în cadrul domeniului financiar-bancar
    • Cunoaşterea cadrului normativ financiar-bancar
    • Cunoaşterea tehnologiei produselor bancare, de dorit a produselor din segmentul pieții persoanelor juridice si persoane fizice cu activitate de antreprenoriat
    • Cunoştinţe avansate de aplicare: MS Office, Excel, PowerPoint
    • Cunoaşterea limbii române, ruse şi engleze
    • Studii superioare cu profil economic

    Profilul candidatului:

    • Capacitate de analiză şi sinteză
    • Iniţiativă, integritate şi obiectivitate
    • Creativitate
    • Abilităţi de comunicare şi organizare eficientă a timpului
    • Atenţie la detalii şi abilităţi de identificare a riscurilor aferente activităţii bancare
    • Orientare spre rezultat
    • Orientare spre client
    • Lucru în echipă
    • Rezistență la stres
    • Responsabilitate, imparţialitate

    Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul, însoţit de o scrisoare de intenţie, indicând postul solicitat, la adresa: mun. Chişinău, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81a, bir. 409, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md, fax: 54-19-74.

    Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 332.

    Model scrisoare de intentie puteti descarca de aici.

    Despre companie:

    "Mobiasbancă" este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursul activităţii sale. Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor individuali.

    Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

    Joburi asemănătoare

    • Full Time
    • 20.04.2017
    • Full Time
    • 18.05.2017
    • Full Time
    • 03.03.2017