Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Manager Export

SRL Maestro-nut

446 vizualizări
La acest job au aplicat: 0 candidați

Compania “MAESTRO-NUT” S.R.L. anunta vacanta pozitia de

 Pregatirea si experienta:

  • Studii superioare economice, management, marketing, relatii internationale,  transport.
  • Experienta in domeniu: experienta - un avantaj

Cunostinte necesare:

  • Cunostinte solide de comert international
  • Cunostinte bune de operare PC (MS Office)
  • Cunostinte operatiuni import-export si vamale
  • Cunostinte bune de limba engleza (vorbit, scris, citit)
  • Cunostinte primare de operatiuni si documente financiar-contabile

Aptitudini si derinderi necesare:

  • Aptitudine generala de invatare
  • Aptitudini de comunicare si de negociere
  • Cerinte de exercitare:
  • Inteligenta de nivel superior
  • Atentie concentrata
  • Spirit organizatoric
  • Echilibru emotional
  • Capacitatea de a evalua si a lua decizii prompte
  • Capacitatea de a lucra cu oamenii
  • Rezistenta la stress

Responsabilitati si sarcini:

  • Asigura relatia cu furnizorii externi in probleme de export
  • Asigura relatia directa in probleme de export
  • Analizeaza si asigura implementarea procedurilor de lucru
  • Asigura analiza indicatorilor activitatii de export
  • Reprezinta firma in relatia cu furnizorii externi in probleme de export
  • Raporteaza rezultate ale activitatii de export
  • Elaboreaza si implementeaza procedurile de lucru in cadrul compartimentului
  • Propune masuri de eficientizare a operatiunilor de export
  • Avizeaza operatiuni speciale efectuate in cadrul compartimentului
  • Asigura desfasurarea activitatii de export in conformitate cu legislatia de specialitate
  • Asigura pastrarea documentelor justificative si a registrelor

Conditii:

  • Salariu stabil* atractiv
  • Posibilitatea de dezvoltare si crestere in cariera
  • Colectiv tinar si prietenos

Persoanele cointeresate pot expedia CV-ul la adresa: hr@maestro-nut.com, indicând pozitia pentru care aplică  / sau sa ne contactati 079922333 * 022-212066

Domeniu

  • Studii: Universitare
  • Experiență: fără experiență
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

  • Full Time
  • 10.08.2018
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat