Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Manager de proiect

Anunt

186 vizualizări
La acest job au aplicat: 0 candidați
Data publicării: 19.06.2018

Suntem în căutarea unui Project Manager

OBIECTIV: Ștabilește scopurile proiectelor, furnizează soluții, coordonează proiectele companiei.

CERINȚE: Studii superioare; Cunoaşterea serviciilor din sfera IT;

                 Experienţă de activitate în gestionarea proiectelor;

                  Lucru în echipă;

                 Competență în limba engleză (nivel intermediar-superior).

RESPONSABILITĂȚI:

1. Formulează și implementează cerințe pentru dezvoltarea proiectelor WEB;

2. Elaborează planul proiectului în ansamblu și îl prezintă clientului (intern sau extern), negociază cu clientul termenii proiectului (buget, resurse, grila de timp/timeline/Gantt Chart, condiții, responsabilități);

3. Formulează și scrie oferte și prezentării comerciale pentru clienți și parteneri;

4. Descriere etapele de elaborare a proiectului prin formularea obiectivelor, dezvoltarea soluției, aplicarea resurselor, pregătirea specificațiilor și descrierea soluțiilor creative și tehnice de realizare a proiectului;

5. Elaborează planul proiectului în ansamblu și îl prezintă clientului (intern sau extern), negociază cu el termenii proiectului (buget, resurse, grila de timp, conditii, responsabilități) ;

6. Asigură soluții de calitate prin dezvoltarea și completarea planurilor de testare. Produce documentația specifică pentru fiecare participant la proiect. Oferă suport participanților la proiect pentru indeplinirea sarcinilor la standardele solicitate;

7. Controlează desfășurarea proiectului din toate punctele de vedere (financiar, calitativ, termeni de livrare pe sub-proiecte sau activitati punctuale) ;

8. Raportează clientului etapele și modul de desfășurare a proiectului;

9. Soluționează probleme care pot aparea din situații neprevazute, inclusiv replanifică desfașurarea proiectului și negociază noile condiții cu clientul;

10. Păstrează permanent contactul cu clientul și ii solicita participarea la desfasurarea proiectului in limitele negociate inițial;

11. Evaluează proiectul în fazele de testare și initiază schimbările necesare.

12. Evaluează rezultatele proiectului dupa o anumita perioadă de la livrare, din punct de vedere al satisfacției clientului și al imbunatățirii obiectivelor în activitate;

13. Oferă rapoarte privind starea proiectului prin colectarea, analizarea și sintetizarea datelor și a tendințelor.

www.cherrydigitalagency.com

Pentru detalii sună la 079600996

Domeniu

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 1 - 3 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

  • Full Time
  • 31.05.2018
  • Full Time
  • 24.05.2018
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat