Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Manager Control Intern (Nordul RM)

HR Consulting

120 vizualizări
La acest job au aplicat: 0 candidați
Data publicării: 24.01.2018
28 zile în urmă

Compania HR-Consulting (www.search4staff.com) la solicitarea clientului sau, este in cautarea candidatilor pentru postul vacant:

Compania internationala, producator si distribuitor a materialelor de constructii.

Educatie si experienta:
● Studii obligatorii: licentiat in management, contabilitate, finante de catre o universitate acreditata.
● Ar fi un avantaj: calificare profesionala recunoscuta international (CIA, CPA, CFE, CISA, CCSA).

Experienta profesionala:
● 3 ani de experienta relevanta intr-o pozitie in control intern si/sau audit intern si/sau extern (preferabil in auditul intern dintr-o organizatie regionala sau multinationala).
● Experienta contabila si financiara sau privind managementul proiectului, design de proces.

Competente de leadership:
● Foarte bune abilități de organizare și planificare.
● Inițiativă și orientare către rezultat.
● Excelente abilități de comunicare și relaționare.
● Rezistenta la stres, abilitati de a lucra cu termene stranse, respectare termen limita.
● Deschidere la imbunatatiri continue/ deschis la inovare.

Competente Tehnice:
● Cunostinte profunde privind  procesele si controalele interne operaționale.
● Cunostinte temeinice de contabilitate si audit intern.
● Abilitati excelente operare PC (Word, Excel, PowerPoint, softuri de contabilitate).
● Abilitati de conducere a proiectelor si de comunicare.
● Cunoștințe limba engleză nivel avansat.

Responsabilități:
● Implementeaza sistemul de control intern conform cerintelor grupului si specificului local, executa teste si asigura mentinerea controlului intern.
● Coordoneaza implementarea standardelor de control intern definite de Grup. Asigura suport responsabililor de control in implementarea si documentarea controalelor.
● Dezvolta planul anual local de control intern incluzand orice risc si control identificate de conducerea, functiunea de audit intern a grupului sau de catre Comitetul de Audit Intern al Grupului.
● Actioneaza ca un Manager de proiect: executa proiecte de audit intern asa cum este prevazut in planul anual de audit intern aprobat.
● Executa audituri speciale si investigatii la cererea echipei locale de conducere; raporteaza si comunica observatiile  si recomandarile de control intern catre persoanele responsabile si agreaza actiuni potrivite de implementare.
● Emite rapoarte de control intern.
● Pregateste si prezinta periodic rapoarte de control intern catre echipa de management si statistici (ex. statistici despre implementarea recomandarilor de control intern si auditurilor de Grup)

Beneficii:
● Activitate intr-o companie internationala cu grija fata de angajatii sai, inclusiv sub aspectul Sanatatii si Securitatii in Munca si dezvoltare profesionala
● Activitate intr-o echipa multinationala de profesionisti.
● Pachet social si salarial atractiv

Contacte:
Cei interesati sint rugati sa transmite CV la adresa de Email: search.for.staff.hrc@gmail.com ; sau sa apeleze tel.022 202986; mob.068503560.
In CV indicati postul vacant: “MC1R”

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 3 - 5 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

Omnius Group SRL
  • Full Time
  • 20.11.2017

  • Full Time
  • 20.12.2017
  • Full Time
  • 10.05.2016
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi
Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat