Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Manager administrarea activelor si pasivelor (Banca)

HR Consulting

751 vizualizări
La acest job au aplicat: 0 candidați
Data publicării: 23.10.2018

HR-Consulting – la solicitarea clientului sau, este in căutarea candidatului pentru postul vacant:

Responsabilități

•         Analizează structura bilanțului din punct de vedere al maturității, valutelor, tipurilor și a comportamentului ratelor de dobânda;
•         Prezintă rezultatele analizelor derulate și propune recomandări, cu scopul de a menține structura optimă pentru activele și pasivele Băncii, precum și pentru a menține la un nivel adecvat riscul ratei de dobânda.
•         Stabilește prețuri de transfer interne pentru produsele Băncii și analizează politica de preț la nivelul activelor si pasivelor Băncii.
•         Asigură managementul lichidității pe termen scurt, mediu si lung pentru leu si valută.
•         Gestionează conturile de rezervă minimă obligatorie (în lei și valută) pentru a atinge nivelurile adecvate și a asigura îndeplinirea cerințelor rezervelor minime obligatorii.
•         Administrează portofoliul banking book de titluri de stat și alte titluri specifice.
•         Coordonează activitățile privind programele speciale de finanțare în colaborare cu alte entități funcționale

Cerințe față de candidați
•         Studii superioare economice/financiare
•         Experiență de specialitate minim 5 ani dintre care bancară minim 2 ani
•         Cunoașterea PC la nivel avansat (MS Office, Excel, PowerPoint)
•         Cunoștințe aprofundate în domeniul analizei economice si financiare
•         Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat.

Profilul candidatului
•        Capacitate de diagnosticare, abordare strategica, analiză și sinteză
•        Abilitati de negociere și comunicare
•        Capacitate de organizare și control
•        Responsabilitate și implicare
•        Tenacitate și perseverență

Contacte:
Cei interesați sunt rugați sa transmită CV la adresa de Email: search.for.staff.hrc@gmail.com sau sa apeleze tel.: 022 202986 ; mob.: 068503560
In CV indicați postul vacant: “MAAPR

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 5 - 10 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

  • Full Time
  • 10.10.2018

Mobiasbanca
  • Full Time
  • 15.01.2018
  • Full Time
  • 11.04.2018
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat