locuri-de-munca

Lector presă în germană / engleză

  • GPG Consulting

    Mob. Tel/Fax.
  • Full Time
  • La acest job au aplicat: 0
    Vizualizări: 1673
    Full Time
    Publicitate 28.01.2016 1 an în urmă

    Detalii job

    • Studii: Universitare
    • Experiență: fără experiență
    • Salariu: Negociabil

    Contactele Аngajatorului

    Descriere post vacant

    Împreună cu echipa de analiză şi monitorizare mass-media, în cadrul companiei GPG Consulting (Republica Moldova), veţi monitoriza un şir de articole din presa internaţională cu scopul de a identifica felul în care sunt mediatizaţi clienţii companiei.

    Principalele sarcini:

    • Lectura articolelor de presă pe orice fel de suport
    • Selectarea şi validarea extraselor de presă pentru clienţi
    • Recitirea şi verificarea suplimentară a pasajelor eventual omise de softul specializat
    • Îmbunătăţirea continuă a calităţii analizelor efectuate

    Profilul candidatului:

    • Studii Universitare (Licenţă finisată)
    • Nivel înalt de cunoştinţe generale şi o bună cunoaştere a culturii şi actualităţii cotidiene în germană și engleză (ştiri, personalităţi culturale şi politice, geografie etc)
    • Nivel înalt de cunoaştere a limbii germane (B2-C1-C2)
    • Nivel înalt de cunoaştere a limbii engleze (B2-C1-C2)
    • Respectarea dead-line-urilor şi o productivitate înaltă
    • Spirit de analiză a informaţiei în contextul cerinţelor specifice înaintate de client
    • Lucru în echipă
    • Posibilitatea de a lucra într-un orar decalat
    • Rigoare înaltă şi metodologie.

    Candidaţii selectaţi vor beneficia de training specializat.

    Dacă doriţi să faceţi parte din echipa noastră, expediaţi CV-ul dvs. (în limba germană sau engleză), pe adresa electronică: livia.rusu@gpg-callcenter.net

    Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

    Joburi asemănătoare

    CS Terentiev-Benefis-ART
    • Full Time
    • 03.04.2017
    • Full Time
    • 10.04.2017

    Central European News
    • Full Time
    • 21.03.2017