Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Jurist senior

Mobiasbanca

971 vizualizări
La acest job au aplicat: 7 candidați

BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de:

Directia Recuperare Credite Neperformante
Departamentul Risc Management

Misiune post: Asigurarea activităţii de recuperare a creanţelor neperformante, iniţierea şi monitorizarea măsurile de recuperare pe cale amiabilă şi contencioasă, inclusiv implicarea în procedura de executare silită.

Responsabilităţi de bază:

  • examinarea stării financiare a debitorului şi efectuarea expertizei juridice a dosarului de credit;
  • stabilirea strategiei de recuperare: propunerea şi argumentarea măsurilor de recuperare pe cale amiabilă şi contencioasă;
  • reprezentarea şi promovarea intereselor Băncii în organele publice şi private, în instanţele de judecată şi de drept, în baza împuternicirilor acordate;
  • monitorizarea procesului de recuperare şi analiza riscurilor aferente activităţii de recuperare;
  • participarea in cadrul proceselor de insolvabilitate si la actele de procedură ale executorului judecătoresc;
  • îndeplinirea planului anual de recuperare a creanţelor.

Cerinţe fata de candidaţi:

  • Licenţiat în Drept, studii de masterat vor constitui un avantaj;
  • Experienţă juridică – minim 2 ani (preferabil în sistemul bancar);
  • Cunoaşterea legislaţiei în vigoare în materia recuperării creanţelor;
  • Cunoşterea procedurilor şi tehnicilor de recuperare;
  • Abilităţi de operare PC: Word, Excel, Power Point
  • Cunoaşterea limbii romane, ruse, engleze.
  • Permis de conducere categoria B

Profilul candidatului:

  • Abilităţi de:
  1. analiză şi sinteză
  2. comunicare şi convingere
  3. lucru individual şi în echipă
  • Orientare spre rezultat;
  • Orientare spre client;
  • Rezistenţă la stres.

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV, indicând postul solicitat insotit de o scrisoare de intentie, la adresa: mun. Chişinău, bd. Stefan cel Mare şi Sfânt 81a, bir. 409, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md.

Informaţii suplimentare la tel.: 812-461

Model scrisoare de intentie puteti descarca de aici.

Mobiasbanca

Despre companie

"Mobiasbancă"este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursulactivităţii sale.Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor ...

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 1 - 3 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

  • Full Time
  • 05.03.2018
  • Full Time
  • 29.06.2017
  • Full Time
  • 27.04.2018
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat