locuri-de-munca

Jurist vorbitor de limba engleza

  • Accent Electronic

    Mob. Tel/Fax.
  • Full Time
  • La acest job au aplicat: 0
    Vizualizări: 189
    Full Time
    Publicitate 24.10.2017 2 luni în urmă

    Domeniu

    Detalii job

    • Studii: Universitare
    • Experiență: 3 - 5 ani
    • Salariu: Negociabil

    Contactele Аngajatorului

    Descriere post vacant

    Atribuţii:
    - Acordarea asistentei juridice colaboratorilor companiei;
    - Întocmirea avizelor juridice ce ţin de aplicarea legislaţiei din diferite domenii;
    - Elaborarea şi redactarea contractelor, precum si a altor acte juridice;
    - Reprezentarea intereselor companiei în faţa autorităţilor publice, organelor de drept, persoanelor fizice şi juridice;
    - Reprezentarea intereselor intreprinderii în instanţele de judecată de toate nivelele;
    - Soluţionarea problemelor de ordin juridic apărute în activitatea societăţii;

    Cerințe față de candidat:
    - Studii superioare juridice;
    - Aptitudini excelente de comunicare verbala şi scrisă;
    - Experiență de lucru în funcţia de jurist (in domeniul antreprenoriatului) - nu mai puțin de 3 ani;
    - Cunoașterea PC : Word, Excell – nivel avansat;
    - Cunoaşterea limbilor romană si rusă, engleza avansat (Business English);
    - Grad înalt de responsabilitate si confidențialitate;
    - Gîndire analitică, atenție la detalii, onestitate;

    Compania garantează:
    - Salariu motivant,
    - Loc de muncă individual, telefon de serviciu, oficiu modern amplasat în zona de centru a orașului,
    - Pachet social atractiv + alte beneficii,
    - Colectiv tînăr, amabil si sociabil.

    CV+foto expediați în limbile romană si engleza la adresa de e-mail: cadre@accent.md

    Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

    Joburi asemănătoare

    IM EFES VITANTA MOLDOVA BREWERY S.A.
    • Full Time
    • 19.01.2017

    PfB Collection
    • Full Time
    • 27.10.2017
    • Full Time
    • 20.10.2017