locuri-de-munca

Jurisconsult / Jurist (Edinet)

  • CustomagicSRL

    Mob. Tel/Fax.
  • Full Time
  • La acest job au aplicat: 0
    Vizualizări: 36
    Full Time
    Publicitate 09.10.2017 16 zile în urmă

    Domeniu

    Detalii job

    • Studii: Universitare
    • Experiență: 1 - 3 ani
    • Salariu: Negociabil

    Contactele Аngajatorului

    Descriere post vacant

    Obligațiuni de serviciu:

    Elaborare şi redactarea contractelor civile, contractelor comerciale sau altor acte juridice încheiate de organizaţie cu alte persoane, fizice sau juridice;
    Elaborarea proiectelor de scrisori, notificări, reclamaţii, răspunsuri la reclamaţii, acţiuni în justiţie, referinţe la acţiuni, reprezentare în instanţa de judecată;
    Acordarea de consultanță și consiliere în orice altă problema de natură juridică;
    Lucrul cu debitorii, încasarea datoriilor, pregătirea materialelor pentru înaintarea în judecată;
    În limita legislației, reprezintă compania în faţa instanţelor judecătoreşti şi a altor organe de jurisdicţie, a organelor publice, precum şi în unele raporturi cu persoanele juridice şi fizice.
    Alte sarcini transmise de Administraţia întreprinderii direct.

    Cerinţe faţă de candidat:

    studii superioare de specialitate,
    experiența profesională este obligatorie,
    cunoașterea legislaţiei RM,
    gîndire analitică, capacitate de concentrare,
    spirit de echipă,
    inteligenta, punctualitate, onestitate, responsabilitate, capacitate rapidă de învăţare.

    Persoanele interesate pot trimite CV la adresa electronica customagic.edinet@mail.ru

    Tel. 068115564

    Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

    Joburi asemănătoare

    HR-Consulting
    • Full Time
    • 20.10.2017

    Business Liga
    • Full Time
    • 19.10.2017

    ProCredit Bank S.A.
    • Full Time
    • 22.03.2016