Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

INGINER SIMULARE STATICA SI DINAMICA - FEM

Confidential

142 vizualizări
La acest job au aplicat: 1 candidați
Data publicării: 02.11.2018

Responsabilități:

- Efectuarea de simulări numerice pentru componentele de interior auto și acordarea de suport în realizarea simulărilor ansamblurilor de componente, utilizând metoda elementului finit - FEM

 - Efectuarea de analize numerice (ex. privind creșterea gradului de maturitate etc), calcule statice, respectiv calcule dinamice pentru asigurarea implementării corespunzătoare a optimizărilor

- Efectuarea, evaluarea și documentarea tuturor simulărilor în conformitate cu cerințele interne și ale clientului, pentru diferite solvere (Abaqus, LS-Dyna, Nastran)

- Crearea de modele FEM prin discretizarea modelelor CAD, crearea Input deck etc

- Responsabil pentru furnizarea rezultatelor simularilor în timp, la nivelul calității și costurilor prevazute în planul de simulare și în proiectul global

Profilul candidatului:

- Absolvent de studii superioare tehnice

- Constituie avantaj cunostinta despre solvere (Abaqus, LS Dyna, Nastran, etc), Hypermesh, Ansa

- Cunoștințe utilizare UNIX / Linux - constituie avantaj

- Cunoştinţe de limba engleză nivel mediu (scris şi vorbit)
- Capacitate dezvoltată de lucru în echipă

- Mod de lucru independent şi responsabil

Domeniu

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 1 - 3 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

  • Full Time
  • 21.09.2018

HR Consulting
  • Full Time
  • 26.12.2017
  • Full Time
  • 29.08.2018
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat