Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

inginer IT

Construct Arabesque SRL

242 vizualizări
La acest job au aplicat: 0 candidați
Data publicării: 07.03.2018

Cerinte pentru candidat:
- Studii superioare in domeniul IT;
- Experienta relevanta minim 2 ani;
- Capacitate de organizare si planificare a activitatilor IT;
- Bun comunicator, organizator;

Responsabilitati de baza:
- Asigura disponibilitatea serviciilor de infrastructura IT din aria de competenta;
- Asigura suport tehnic hardware si software la nivel de Sistem de Operare (SO) Windows (Linux va constitui un avantaj);
- Efectueaza monitorizarea, administrarea si mentenanta sistemelor de infrastructura;
- Participa la implementarea proiectelor IT
- Asigura managementul licentelor software si corecta lor utilizare;
- Respecta Politicile de Securitate ale Companiei si ale Departamentului;
- Asigura confidentialitatea, integritatea, securitatea si disponibilitatea datelor si a informatiilor;
- Repara, instaleaza si configureaza si reconfigureaza echipamente informatice (instalare CPU, memorii, hard disks, ventilatoare, surse de alimentare, conexiuni si alte componente) precum si a imprimantelor aflate in dotare;
- Instaleaza sistemul de operare, aplicatiile de baza si face setarile necesare interconectarii la retea;
- Asigurara o desfasurare eficienta a proceselor informatice in cadrul firmei prin intretinerea retelei de PC si dezvoltarea de aplicatii;
- Coordoneaza alegerea, instalarea, utilizarea si intretinerea echipamentelor de calcul, precum si achizitionarea, din exteriorul unitatii, de programe de computer sau a echipamentelor;
- Colaboreaza cu furnizorii in privinta echipamentelor informatice;
- Asigura mentenanta echipamentelor informatice;
- Asigura buna functionare a programelor instalate;

Compania ofera:
- salariu atractiv;
- conditii de munca legale;
- oportunitatea de a munci intr-o companie in continua dezvoltare, intr-un mediu de lucru profesionist, cu posibilitati de promovare si dezvoltare profesionala continua.

Persoanele interesate vor trimite CV in limba romana cu specificarea postului, pe adresa: it@arabesque.md

Domeniu

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 1 - 3 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

  • Full Time
  • 07.03.2018

Computaris international
  • Full Time
  • 14.05.2018
  • Full Time
  • 21.05.2018
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat