locuri-de-munca

Inginer coordonator securitatea informaţiei

  • MAIB

    Mob. Tel/Fax.
  • Freelancer
  • La acest job au aplicat: 0
    Vizualizări: 1044
    Freelancer
    Job Nr. 32884 9 luni în urmă

    Domeniu

    Detalii job

    • Studii: Universitare
    • Experiență: 1 - 3 ani
    • Salariu: Negociabil

    Contactele Аngajatorului

    VIP
    client

    Descriere post vacant

    Departamentul Resurse Umane şi Organizare
    anunţă existenta următorului post vacant:

    în cadrul Serviciului Securitate Tehnologii Informaţionale şi Continuitate Afacere

    Misiune Post:

    Stabilirea, propunerea şi validarea soluțiilor de securitate informaţională în concordanţă cu strategiile de dezvoltare a proceselor de business şi infrastructurii TI.

    Profilul candidatului:

    • studii superioare tehnice de profil (ex: Informatică, Cibernetică) sau certificări relevante echivalente;
    • experienţă şi cunoștințe în gestiunea incidentelor de securitate a informaţiei (tratare vulnerabilități, malware, viruşi, etc);
    • viziune de ansamblu asupra securității sistemelor TI și experiență sau certificări/cursuri de specialitate;
    • capacitatea de analiză şi evaluare a informațiilor;
    • competenţe avansate de comunicare verbală şi scrisă, capacitate de analiză şi sinteză a informaţiei, capacitate de însuşire rapidă a metodelor noi de lucru;
    • cunoaşterea fluentă a limbilor de stat şi rusă, cunoaşterea limbei engleze va constitui un avantaj;
    • rezistenţă la stres;
    • orientare spre rezultat.

    Persoanele interesate sunt invitate să depună CV model MAIB pe adresa de email: resurseumane@maib.md

    CV model MAIB poate fi gasit aici!

    Vor fi contactate doar persoanele selectate.

    Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

    Joburi asemănătoare

    Green terra inc
    • 16.10.2017
    • 25.10.2017