Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Expert financiar - bancar

Mobiasbanca

906 vizualizări
La acest job au aplicat: 1 candidați

BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de:

Direcția Cash Management
Departamentul Tranzactii Bancare Globale

Misiune post: Animare şi suport pentru promovarea şi vânzarea produselor şi serviciilor Cash Management adaptate nevoilor clienților Corporate cu activităţi de trezorerie complexe si/sau cu prezenta in mai multe tari (cum ar fi soluții de concentrare a lichidităților de tip cash pooling, alinierea la standarde internaționale SWIFT, etc).

Responsabilităţi principale:

  • Asistă Managerii Relații cu Clienții  în identificarea oportunităților pentru vânzarea produselor şi serviciilor Cash Management, vizitează clienții, pregăteşte oferte comerciale.
  • Interacționează cu Managerii de Produse şi alte subdiviziuni pentru a îmbunătăți produsele şi serviciile Cash Management existente sau pentru a concepe soluții noi.
  • Împreună cu Managerii Relații cu Clienții  verifică și pune în aplicare contracte complexe sau produse/funcționalități personalizate, coordonează lucrările cu toate subdiviziunile responsabile de executare a contratelor încheiate;
  • interacționează cu serviciile de suport Clienți pentru monitorizarea satisfacției clientului referitoare la produsele şi serviciile Cash Management utilizate, acordă sprijin și consiliere clienților;

Cerinţe:

  • Studii superioare cu profil economic.
  • Experiență de activitate in sistemul financiar-bancar va constitui un avantaj.
  • Cunoașterea in ansamblu a produselor si serviciilor Cash Management.
  • Cunoaşterea fluenta a limbilor: română, engleză, rusă; franceza – un avantaj.
  • Cunoştinţe informatice: Word, Excel, PPT, etc.

Profilul candidatului:

  •  Abilitați analitice si de sinteza, de comunicare, vânzare, lucru în echipa şi individual.
  • Capacităţi organizatorice, de analiza, corelare si sinteza a informațiilor, de adaptare la schimbări, de asimilare de noi cunoștințe.
  • Orientare spre client şi rezultat

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV, indicând postul solicitat, cu o scrisoare de intenţie la adresa: bir. 409, Chisinau, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81 a, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md, tel:  812 4 61.

Model scrisoare de intenție puteți descarca de aici.

Mobiasbanca

Despre companie

"Mobiasbancă"este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursulactivităţii sale.Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor ...

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 1 - 3 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

  • Full Time
  • 25.05.2018
  • Full Time
  • 26.04.2018
  • Full Time
  • 26.03.2018
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat