locuri-de-munca

Editor video la Ziarul de Gardă

  • PP Ziarul de Garda

    Mob. 0683 22 226 Tel/Fax.
  • Full Time
  • La acest job au aplicat: 0
    Vizualizări: 22
    Full Time
    Publicitate 16.07.2017 10 zile în urmă

    Detalii job

    • Studii: Universitare
    • Experiență: 1 - 3 ani
    • Salariu: Negociabil

    Contactele Аngajatorului

    Descriere post vacant

    CERINȚE FAȚĂ DE CANDIDAT

    Experiența profesională:  Experiență  de  lucru  într-o  poziţie  similară este un avantaj.

    Competențe și Abilități:

    Cunoașterea programelor de editare video;

    Abilități de design grafic vor constitui un avantaj

    Cunoașterea bună a limbii române, dar și a limbii ruse

    Cunoașterea și înțelegerea jurnalismului, a stilului ZdG/RdG

    Abordare creativă la editare

    Rapiditate și acuratețe

    Responsabilitate, punctualitate

    Cunoașterea limbii engleze va constitui un avantaj

    Abilități de utilizare a camerei video vor  constitui un avantaj

    Deschidere față de cerințele redacționale, inclusiv acceptarea de a învăța în permanență, de a participa la traininguri organizate de redacție sau de partenerii săi;

    Alte cerințe și/sau condiții specifice pentru această poziție:

    Respectarea valorilor și principiilor jurnalismului independent;

    Integritate și discreție profesională;

    Permisul auto și experiența de șofat vor constitui un avantaj;

    Disponibilitate de a răspunde la apeluri, de a îndeplini unele sarcini în week-end sau în zilele libere

    ATRIBUȚII ȘI RESPONSABILITĂȚI

    Editorul are următoarele responsabilităţi: editarea reportajelor video și radio în baza scenariilor pregătite de reporteri, respectarea parametrilor tehnici și profesionali.

    CONDIȚII DE MUNCĂ:

    Redacția asigură:

    un loc de muncă dotat cu echipamentele și materialele necesare

    un salariu motivant, contract de muncă, achitarea taxelor obligatorii

    respectarea libertăților și drepturilor de muncă

    un climat redacțional binevoitor, plin de respect și colegialitate

    Persoanele interesate trebuie să prezinte Dosarul de Angajare compus din:

    CV-ul actualizat;

    O scrisoare de motivare în care se va descrie experiența relevantă și abilitățile necesare, dar și motivația persoanei de a activa în cadrul ZdG.

    Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

    Joburi asemănătoare

    • Full Time
    • 16.07.2017

    HR-Consulting
    • Full Time
    • 20.06.2017