Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Economist

Mobiasbanca

931 vizualizări
Data publicării: 12.03.2018

BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de:

Economist

Direcția Supraveghere Contabilă

Centrul Procesare Servicii Clienţi

Misiune post: Gestionarea conturilor clienților

Oferim:

  • Oficiu în centrul oraşului;
  • Salariu fix + alte avantaje financiare;
  • Program de muncă stabil (Luni-Vineri, 08:30- 17:30);
  • Asigurare medicală suplimentară;
  • Posibilități de creştere în carieră.

Responsabilităţi principale:

  • Acceptă, crează, execută, semnează şi transmite toate tipurile de documente disponibile:

- ordin incaso;
- citație bancara;
- dispoziții de suspendare a activității conturilor;
- dispoziții de anulare a dispozițiilor de suspendare;
- certificat de deschidere / modificare / închidere cont.

  • Recepționează, verifică si execută documentele executorii recepționate de la organele competente:

- încheieri privind sechestrarea sumelor in conturile clienților;
- încheieri de anulare a sechestrelor;
- ordin de  incaso de la executorii judecătorești;
- interpelări bancare;
- notificări.

Cerinţe:

  • Cunoașterea procedurilor şi metodelor de suspendare a operațiunilor, sechestrarea şi perceperea în mod incontestabil a mijloacelor bănești din conturile bancare ale contribuabililor;
  • Studii superioare economice si / sau drept economic;
  • Experienţă de muncă în domeniul contabilității - va constitui un avantaj;
  • Vorbirea fluentă a limbii române și ruse, engleza- va constitui un avantaj.

Trimite CV-ul, indicând postul solicitat, prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md, tel: 022 812 461.

Mobiasbanca

Despre companie

"Mobiasbancă"este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursulactivităţii sale.Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor ...

  • Studii: Universitare
  • Experiență: fără experiență
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

Adm In Moldova
  • Full Time
  • 21.05.2018

ICS Easy Credit SRL
  • Full Time
  • 03.01.2019

B.C. „Victoriabank” S.A.
  • Full Time
  • 16.11.2018
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate Cursă săptăminala regulată MOLDOVA-GERMANIA-ANGLIA

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat