Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Economist

Mobiasbanca

544 vizualizări
La acest job au aplicat: 0 candidați

BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de:

Economist

Direcția Supraveghere Contabilă

Centrul Procesare Servicii Clienţi

Misiune post: Gestionarea conturilor clienților

Oferim:

  • Oficiu în centrul oraşului;
  • Salariu fix + alte avantaje financiare;
  • Program de muncă stabil (Luni-Vineri, 08:30- 17:30);
  • Asigurare medicală suplimentară;
  • Posibilități de creştere în carieră.

Responsabilităţi principale:

  • Acceptă, crează, execută, semnează şi transmite toate tipurile de documente disponibile:

- ordin incaso;
- citație bancara;
- dispoziții de suspendare a activității conturilor;
- dispoziții de anulare a dispozițiilor de suspendare;
- certificat de deschidere / modificare / închidere cont.

  • Recepționează, verifică si execută documentele executorii recepționate de la organele competente:

- încheieri privind sechestrarea sumelor in conturile clienților;
- încheieri de anulare a sechestrelor;
- ordin de  incaso de la executorii judecătorești;
- interpelări bancare;
- notificări.

Cerinţe:

  • Cunoașterea procedurilor şi metodelor de suspendare a operațiunilor, sechestrarea şi perceperea în mod incontestabil a mijloacelor bănești din conturile bancare ale contribuabililor;
  • Studii superioare economice si / sau drept economic;
  • Experienţă de muncă în domeniul contabilității - va constitui un avantaj;
  • Vorbirea fluentă a limbii române și ruse, engleza- va constitui un avantaj.

Trimite CV-ul, indicând postul solicitat, prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md, tel: 022 812 461.

Mobiasbanca

Despre companie

"Mobiasbancă"este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursulactivităţii sale.Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor ...

  • Studii: Universitare
  • Experiență: fără experiență
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

  • Full Time
  • 05.09.2018
  • Full Time
  • 08.05.2018
  • Full Time
  • 19.01.2017
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat