locuri-de-munca

Corporate Middle Officer

  • Mobiasbanca

    Mob. Tel/Fax. 0 22 812 461
  • Full Time
  • La acest job au aplicat: 0
    Vizualizări: 800
    Full Time
    Job Nr. 34977 6 luni în urmă

    Detalii job

    • Studii: Universitare
    • Experiență: 1 - 3 ani
    • Salariu: Negociabil

    Contactele Аngajatorului

    VIP
    client

    Descriere post vacant

    Banca Comercială „Mobiasbancă – Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul de:

    Direcţia Clienţi Corporativi Locali
    Departamentul Large Corporate

    Misiune post: Suport în gestiunea relaţiilor cu clienţii corporativi ai băncii şi atragerea clienţilor noi, prin asigurarea serviciilor de înaltă calitate.

    Responsabilităţi:

    • Suport în atragerea clienţilor în Bancă, precum şi de menţinere a clienţilor corporativi existenţi, prin asigurarea serviciilor de înaltă calitate;
    • Stabilirea şi dezvoltarea relaţiilor cu clienţii corporativi; corespondenţa cu clienţii corporativi ai Băncii;
    • Formarea, gestiunea şi prezentarea dosarelor de produse pentru clienţii corporativi organelor de decizie; monitorizarea derulării a relaţiei contractuale cu clienţii;
    • Participarea în cadrul proiectelor de dezvoltare ale Băncii.

    Experienţă profesională:

    • Experienţa  de munca în sistemul bancar minim 2 ani
    • Cunoaşterea produselor si serviciilor bancare
    • Cunoştinţe avansate de aplicare: MS Office, Excel, PowerPoint
    • Cunoaşterea limbii române, ruse şi engleze
    • Cunoaşterea limbii franceze va constitui un avantaj
    • Studii superioare cu profil economic.

    Profilul candidatului:

    • Capacitate de analiză şi sinteză
    • Iniţiativă, integritate şi obiectivitate
    • Abilităţi de comunicare şi organizare eficientă a timpului
    • Atenţie la detalii şi abilităţi de identificare a riscurilor aferente activităţii bancare
    • Orientare spre rezultat
    • Orientare spre client
    • Lucru în echipă
    • Responsabilitate, imparţialitate.

    Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul, însoţit de o scrisoare de intenţie, indicând postul solicitat, la adresa: mun. Chişinău, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81a, bir. 409, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md.

    Informaţii suplimentare la tel.: 812 461

    Model scrisoare de intenție puteți descarca de aici.

    Despre companie:

    "Mobiasbancă" este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursul activităţii sale. Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor individuali.

    Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

    Joburi asemănătoare

    ProCredit Bank S.A.
    • Full Time
    • 02.06.2017

    SRLCasa de Amanet Lombard
    • Full Time
    • 09.09.2017
    • Full Time
    • 19.12.2016