Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Coordonator Securitate Informationala

Mobiasbanca

417 vizualizări
La acest job au aplicat: 1 candidați

BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de:

Sectia Securitate Informationala

Misiune post: Asigurarea securităţii informaţionale a Băncii.

Beneficiile pe care le oferim:

  • Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și avansa în carieră;
  • Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
  • Oficiul exact în centrul Chișinăului;
  • Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
  • Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
  • Salariu fix + alte avantaje financiare;
  • Program de muncă stabil (Luni - Vineri, 08:30 - 17:30).

Responsabilități de bază:

  • Protecţia efectivă a resurselor și sistemelor informaționale;
  • Minimizarea riscurilor de distrugere, divulgare și modificare a informației confidențiale;
  • Implementarea politicii securității informaționale a Băncii;
  • Elaborarea documentelor normative interne aferente securității informaționale;
  • Participarea la procesul de acordare / modificare / retragere / revizuire a drepturilor de acces ale angajaţilor Băncii la sistemul informaţional şi informațiile cu acces limitat;
  • Analiza datelor de la sistemele de analiză şi monitorizare pentru depistarea încălcărilor regulilor de utilizare a sistemului informațional;
  • Analiza riscurilor de securitate informațională în procesul implementării și utilizării a sistemelor informaționale bancare;
  • Participarea în procesul de instruire al personalului privind cerinţele securităţii informaţionale.

Cerințe față de candidați:

  • Studii superioare în domeniul tehnologiilor informaționale sau securității informaționale;
  • Cunoașterea practicilor naționale și internaționale aferente securității informaționale;
  • Experiența de munca in domeniul securității informaționale sau tehnologiilor informaționale minim 2 ani;
  • Cunoașterea limbilor română și engleză nivel avansat.

Aplică CV-ul la adresa electronică: resurse.umane@mobiasbanca.md

Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 332 / 812 337

Mobiasbanca

Despre companie

"Mobiasbancă"este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursulactivităţii sale.Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor ...

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 1 - 3 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

  • Full Time
  • 27.11.2017
  • Full Time
  • 17.08.2018

Mobiasbanca
  • Full Time
  • 03.11.2016
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat