Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Coordonator depozit și logistică

HR Consulting

144 vizualizări
La acest job au aplicat: 0 candidați
Data publicării: 18.09.2018

HR-Consulting – la solicitarea clientului său, este în căutarea candidatului pentru postul vacant:

Despre Companie: Companie internațională  specializată în domeniul nutrienților alimentari.

Cerințe față de candidat:

● Studii superioare finisate, preferabil (economice/logistică);
● Persoană disciplinată,cu bune abilități interpersonale;
● Comunicativ, energic și entuziast cu o abordare de ”can do “ a sarcinilor;
● Flexibil si cooperative;
● Atitudine pozitiva si proactivă;

Ablități tehnice: Office(Excel,Word, Power, Point) Outlook.

Responsabilități:
● Supravegherea operațiunilor logistice și de depozit zilnice în cadrul departamentului de logistică și depozitare;
● Monitorizarea nivelului de deservire a distributorilor de către subordonați, precum și asigurarea unui nivel de deservire stabilit;
● Supravegherea și implicarea în caz de necesitate în executarea comenzilor distribuitorului(NTS)conform facturilor de eliberare a mărfurilor într-un mod rapid, corect, și profesional;
● Înregistrarea la timp a comenzilor în sistemul de comenzi;
● Procesarea inventarierii ciclice;
● Actualizarea sistemului de management al stocurilor,completarea documentelor respective necesare pentru fiecare tranzacție;
● Coordonarea activităților de import și export de mărfuri,comunicarea cu furnizorii și brokerii,pregătirea și verificarea actelor pentru import/export;
● Asistarea conducătorului departamentului de logistică și depozitare în procesul de elaborare și menținere a standartelor evaluării responsabilității în toate domeniile;
● Conducerea, stimularea, îndrumarea personalului și evaluarea personalului prin desfășurarea și asigurarea la timp a unor organizări trimestriale și evaluări la finele anului;
● Asigurarea unei examinări rapide, corecte și profesionale a tuturor solicitărilor,acordînd centrului de deservire și, în cele din urmă, distribuitorului un feedback, cît mai curînd posibil;
● Respectarea și aderarea la directivele de performanta stabilite;
● Interacțiunea cu diverse departamente din cadrul companiei pentru îndeplinirea atribuțiilor de serviciu:financiar planning, vînzări, marketing etc.

Se oferă:
● Angajare oficială;
● Colectiv prietenos;
● Experiență în cadrul unei companii internaționale;
● Program de lucru: 9:00-18:00.

Contacte:
Cei interesati sunt rugati sa transmita CV la adresa de e-mail: search.for.staff.hrc@gmail.com ;  In CV indicati postul vacant: “CDL”

Tel.: +37322 202986, +373 60422844

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 1 - 3 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

  • Full Time
  • 28.08.2018
  • Full Time
  • 13.07.2018

SV RODAX S R L
  • Full Time
  • 16.07.2018
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat