Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Contabil Senior

Veo Worldwide Services

147 vizualizări
La acest job au aplicat: 14 candidați

Candidatul ideal

Dacă responsabilitatea, ambiția și organizarea te definesc, te așteptăm să faci parte dintr-o echipă de succes în cadrul departamentului Financiar – Contabil, la sediul nostru din Chișinău!

Pentru reușită în această misiune este nevoie de:
- Studii în domeniul economic/ contabilitate;
- Minim 2 ani experientă de lucru relevantă în domeniul contabil;
- Cunoștințe solide de contabilitate;
- Cunoștințe de limbă franceză nivel mediu (nivel B1);
- Operare MS Office - nivel mediu;
- Excelente abilități de analiză;
- Orientare spre indentificarea de soluții și capacitatea de a lucra în echipă;
- Utilizarea programelor informatice de contabilitate (cunoașterea programului SAP reprezintă un avantaj).

Descrierea jobului

Misiunile tale în calitate de Contabil Senior, vor fi:
- Gestionarea unui portofoliu de societăți;
- Pregătirea închiderilor de lună: control de conturi (cheltuieli, venituri, terți), amortizare, reconcilieri interne, înregistrare prestări servicii, calcul provizioane;
- Întocmirea declarațiilor fiscale;
- Participarea la realizarea rapoartelor financiare;
- Realizarea bilanțului anual precum și a situației juridice anuale.

Beneficii:
- Formare la nivelul companiei și internațional;
- Reale oportunități de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică și de succes;
- Pachet salarial atractiv.

Descrierea companiei

11 ani de experiență, peste 800 de colegi în 10 sedii din România, Republica Moldova, Polonia, Bulgaria și Ucraina. Peste 20 de proiecte cu expunere internațională. Partener strategic în training – DARE Academy. Mediu multicultural și un zumzăit continuu într-o multitudine de limbi străine: engleză, franceză, italiană, spaniolă, greacă, germană, rusă, turcă, sârbă, croată. Clienți din toate colțurile lumii.

  Care este activitatea principală a VEO? Suntem o companie specializată în oferirea de servicii B2B, acoperind o arie largă de domenii în care activează clienţii noştri internaţionali:  Comercial, Financiar-Contabil, Resurse Umane, Logistică și Transport, Support și Dezvoltare IT

  Ce ne definește? PASIUNEA şi IMPLICAREA. Punem aceste ingrediente magice în tot ceea ce facem, iar acest lucru se reflectă nu numai în rezultatele noastre, ci mai ales în activitatea noastră zilnică.

Avem o bază de cunoștințe imensă construită în ultimii 10 ani, pusă la dispoziția ta. Tot ce îți trebuie este dorința de a reuși. Nu te putem ajuta cu asta, dar cu restul ... Da, putem!

Despre companie

11 ani de experiență, peste 800 de colegi în 10 sedii din România, Republica Moldova, Polonia, Bulgaria și Ucraina. Peste 20 de proiecte cu expunere internațională. Partener strategic în training – DARE Academy. Mediu multicultural și un zumzăit continuu ...

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 3 - 5 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

  • Full Time
  • 05.06.2018
  • Full Time
  • 02.07.2018

Adm In Moldova
  • Full Time
  • 21.05.2018
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat