Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Contabil Șef Adjunct

HR Consulting

98 vizualizări
La acest job au aplicat: 0 candidați
Data publicării: 22.02.2019

Compania HR-Consulting, la cererea clientului său, este în căutare de candidați pentru poziția vacantă de:

Responsabilități:
● Asigurarea evidenței contabile a elementelor de numerar (casierie și conturi curente), a creanțelor și datoriilor comerciale, OMVSD, inclusiv evidența combustibilului;
● Asigurarea evidenței contabile a portfoliului de împrumuturi precum și a creanțelor calculate aferente;
● Responsabil de evidența contabilă a imobilizărilor corporale și necorporale, a datoriilor debitoare ale companiei;
● Responsabil pentru calculul, transferul și evidența contabilă a plăților salariale;
● Responsabil pentru efectuarea procedurilor lunare de închidere a bilanţului contabil;
● Participă la organizarea și asigurarea continuă a evidenței contabile a companiei;
● Pregătirea rapoartelor financiare către compania mamă precum și a rapoartelor către autoritățile locale în conformitate și în termenii stabiliți în regulamentele și deciziile interne;
● Înregistrarea corectă și la timp a tranzacțiilor economice, respectarea perioadei de închidere a bilanțului contabil;
● Acordarea suportului la elaborarea documentelor și procedurilor contabile interne ale companiei precum și ajustarea lor pentru corespunderea cu prevederile legislației în vigoare;

Cerințe:
● Studii superioare în unul din domeniile: Contabilitate/Finanțe
● Experiență minim 2 ani în domeniul contabilitățiii
● Utilizator independent MS Office (Word, în special Excel)
● Flexibilitate și rezistență la stres
● Cunoștințe în domeniul financiar (preferabil), cunoștințe avansate al SNC
● Cunoașterea limbilor: RO - avansat; RU, EN - Intermediar

Ce oferă compania:
● Angajare oficială conform prevederilor legislației muncii
● Salariu competitiv
● Posibilități de creștere și dezvoltare profesională
● Mediu de lucru motivant în cadrul unei companii internaționale
● Tichete de masă, asigurare medicală facultativă
● Bonus anual în dependență de performanța individuală

Cei interesați pot transmite CV la adresa email:search.for.staff.hrc@gmail.com ; În CV indicați codul postului vacant:  CAI

Telefon de contact : 062101257

CV-urile vor fi analizate, iar candidații care corespund cerințelor vor fi invitați la interviu.

Vă mulțumim pentru timpul acordat.

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 1 - 3 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

Electromotor Service SRL
  • Full Time
  • 29.01.2019
  • Full Time
  • 01.02.2019
  • Full Time
  • 14.09.2018
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat