Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Contabil Șef Adjunct

HR Consulting

294 vizualizări
Data publicării: 17.04.2019

Compania HR-Consulting, la cererea clientului său, este în căutare de candidați pentru poziția vacantă de:

Responsabilități:
● Asigurarea evidenței contabile a elementelor de numerar (casierie și conturi curente), a creanțelor și datoriilor comerciale, OMVSD, inclusiv evidența combustibilului;
● Asigurarea evidenței contabile a portfoliului de împrumuturi precum și a creanțelor calculate aferente;
● Responsabil de evidența contabilă a imobilizărilor corporale și necorporale, a datoriilor debitoare ale companiei;
● Responsabil pentru calculul, transferul și evidența contabilă a plăților salariale;
● Responsabil pentru efectuarea procedurilor lunare de închidere a bilanţului contabil;
● Participă la organizarea și asigurarea continuă a evidenței contabile a companiei;
● Pregătirea rapoartelor financiare către compania mamă precum și a rapoartelor către autoritățile locale în conformitate și în termenii stabiliți în regulamentele și deciziile interne;
● Înregistrarea corectă și la timp a tranzacțiilor economice, respectarea perioadei de închidere a bilanțului contabil;
● Acordarea suportului la elaborarea documentelor și procedurilor contabile interne ale companiei precum și ajustarea lor pentru corespunderea cu prevederile legislației în vigoare;

Cerințe:
● Studii superioare în unul din domeniile: Contabilitate/Finanțe
● Experiență minim 2 ani în domeniul contabilitățiii
● Utilizator independent MS Office (Word, în special Excel)
● Flexibilitate și rezistență la stres
● Cunoștințe în domeniul financiar (preferabil), cunoștințe avansate al SNC
● Cunoașterea limbilor: RO - avansat; RU, EN - Intermediar

Ce oferă compania:
● Angajare oficială conform prevederilor legislației muncii
● Salariu competitiv
● Posibilități de creștere și dezvoltare profesională
● Mediu de lucru motivant în cadrul unei companii internaționale
● Tichete de masă, asigurare medicală facultativă
● Bonus anual în dependență de performanța individuală

Cei interesați pot transmite CV la adresa email:search.for.staff.hrc@gmail.com ; În CV indicați codul postului vacant:  CAI

Telefon de contact : 062101257

CV-urile vor fi analizate, iar candidații care corespund cerințelor vor fi invitați la interviu.

Vă mulțumim pentru timpul acordat.

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 1 - 3 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

Dad Accountant SRL
  • Full Time
  • 22.03.2019
  • Full Time
  • 11.03.2019
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate Cursă săptăminala regulată MOLDOVA-GERMANIA-ANGLIA

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat