locuri-de-munca

Contabil-șef adjunct

  • Compania IQ Consulting SRL

    Mob. +373-79 960-084 Tel/Fax. 022 99 39 37
  • Full Time
  • La acest job au aplicat: 0
    Vizualizări: 41
    Full Time
    Publicitate 07.11.2017 16 zile în urmă

    Detalii job

    • Studii: Universitare
    • Experiență: 5 - 10 ani
    • Salariu: Negociabil

    Contactele Аngajatorului

    Descriere post vacant

    Compania IQ Consulting SRL, este în cautarea candidaților pentru postul vacant:
    Contabil-șef adjunct.

    Descrierea postului şi responsabilităţi de bază:

    Cerinţe faţă de candidat:
    - Studii superioare de profil (contabilitate, economie, finanţe);

    - Experiența de contabil-șef minim 1 ani în diferite domenii;

    - Cunoașterea buna a 1C 8.0 și 7.7;

    - Cunoașterea SNC, a legislației fiscale și a legislației muncii;

    - Cunoașterea calculatorului la nivel utilizator avansat;
    - Deprinderi avansate PC (MS Office, 1C);
    - Cunoaşterea limbii române şi ruse;

    - Cunoașterea limbii engleze este un avantaj;
    - Orientare spre instruire;
    - Responsabilitate, organizare, atenţie la detalii;
    - Rezistenţă la stres;
    - Flexibilitate;

    - Ținuta: business;

    Abilități practice: coordonare, organizare, monitorizare, planificare, analiză.
    Calități personale: Capacitate de a gândi analitic, operativitate, comunicare, disciplină, responsabilitate, rezistență la stres.

    Sarcini de lucru:

    - Ținerea evidenței contabile complexe a întreprinderilor prin prestarea serviciilor contabile pentru clienții entității;
    - Primirea şi verificarea documentelor contabile primare şi pregătirea lor pentru procesul de numărare;

    - Păstrarea competentă şi veridică a evidenţei contabile;

    - Controlul și verificarea lucrului altor contabili în cadrul entității;

    - Supravegherea activității contabililor din alte întreprinderi-clienți;

    - Restabilirea evidenței contabile ale întreprinderilor-clienți;

    - Oferirea consultațiilor în domeniul fiscal, contabil, financiar;

    - Domeniul de activitate: prestări servicii, construcții , alimentație, comerț, producere, agricultură ș.a.

    Condiţii de lucru:

    - Colectiv tînar și dinamic;
    - Anturaj de muncă plăcut;

    - Beneficiați de întreg pachet social;
    - Dezvoltare continuă a competenţelor profesionale;

    - Posibilitate de creștere profesională;

    - Angajare pe termen lung;

    - Salariul va fi stabilit conform rezultatelor interviului, în dependența de calificare, cu majorări ulterioare.

    Persoanele care corespund cerințelor date sunt rugate să expedieze CV cu fotografie la adresa de e-mail: IQConsultingmd@gmail.com

    Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

    Joburi asemănătoare

    HR-Consulting
    • Full Time
    • 20.09.2017
    • Full Time
    • 30.08.2017
    • Full Time
    • 21.09.2017