locuri-de-munca

Contabil Şef

  • INOX PLUS

    Mob. Tel/Fax.
  • Full Time
  • La acest job au aplicat: 3
    Vizualizări: 1087
    Full Time
    Publicitate 10.05.2016 1 an în urmă

    Detalii job

    • Studii: Universitare
    • Experiență: 3 - 5 ani
    • Salariu: Negociabil

    Contactele Аngajatorului

    Descriere post vacant

    OBLIGAŢIUNI:

    • Ţinerea evidentei contabile şi a tot ce ţine de contabilitate,  dînd dovadă de o bună pregatire profesională, respectand legislatia în vigoare;
    • Asigură întocmirea documentelor justificative privind operaţiile contabile;
    • Exercită controlul preventiv privind legalitatea operaţiunilor ;
    • Asigură controlul înregistrărilor contabile, procedeele de prelucrare a actelor;
    • Organizează păstrarea documentelor justificative, a registrelor şi bilanţurilor contabile;
    • Stabileşte planul de conturi şi asigură implementarea acestuia;
    • Evidenţa creanţelor şi datoriilor;
    • Pregătirea documentelor primare pentru rapoarte fiscale şi statistice;
    • Participarea la inventariere;
    • Evidenţa consumurilor şi cheltuielilor întreprinderii;
    • Stabileşte proceduri de lucru specifice care să asigure evidenţa contabilă;
    • Stabileşte principiile de organizare a sistemului informaţional contabil ;
    • Asigură întocmirea registrelor contabile în conformitate cu legislaţia în vigoare;
    • Asigură întocmirea raportărilor: destinate Administraţiei Financiare şi de control, bancare, statistice ;
    • Colaborarea cu organele fiscale si alte institutii de stat;
    • Organizarea, gestionarea, monitorizarea, controlul și asumarea responsabilității cu privire la desfășurarea în mod eficient și în termen a evidenței contabile, a politicii contabile și asigurarea respectării reglementărilor legislative în vigoare;
    • Coordonarea cheltuileilor conform bugetului planificat;
    • Abilităţi avansate de operare 1C (industire);
    • Mobilizarea şi direcționarea capacităților echipei contabile pentru atingerea scopurilor definite.

    APTITUDINI:

    • inteligență (gîndire logică, memorie, capacitate de analiză și sinteză);
    • capacitate de organizare și conducere a activității serviciului;
    • capacitate de a prelucra informațiile, de a le interpreta și de a le valorifica prin luarea de decizii sau prin furnizarea de date prelucrate altor factori decizionali;
    • corectitudine, seriozitate, atitudine principiala în relațiile cu oamenii;
    • obiectivitate în aprecierea și analiza situațiilor economice, financiare și sociale, receptivitate, spirit de echipa (sincer, dispus la colaborare).

    CONDIŢII:

    • Zi normată de lucru, program de muncă: Luni – Vineri de la 8:30 pînă la 18:00 (programul  de muncă se negociează).
    • Pachet social deplin.
    • Salariul se  nogociează şi se stabilește în dependență de rezultatele interviului.

    Dacă Vă regăsiţi în anunţul nostru şi aveţi o bună experienţă de lucru, cu rezultate înalte, aplicați CV-ul cu o fotografie la adresa de e-mail: hr@inoxplus.md, resurseumane.inox2014@mail.ru  cu specificarea obligatorie pentru functia Contabil Şef.

    Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

    Joburi asemănătoare

    IQ Consulting SRL
    • Full Time
    • 06.07.2017

    Ideea-Logic SRL
    • Full Time
    • 01.08.2017
    • Full Time
    • 15.06.2017