Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Consilier Presedinte Banca

Mobiasbanca

988 vizualizări
La acest job au aplicat: 0 candidați

BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A.
anunţă concurs pentru postul vacant de

CONSILIER PRESEDINTE BANCA

Misiune post: realizarea obiectivelor comerciale şi financiare ale bancii, asigurarea activităților de suport necesare pentru atingerea acestor obiective.

Responsabilităţi principale:

  • Are autoritate ierarhică asupra tuturor subdiviziunilor şi structurilor din Bancă;
  • Să încheie tranzacţii din numele şi pe contul Băncii;
  • Să administreze  bunurile mobile şi imobile ale Băncii în conformitate cu legislaţia în vigoare
  • Aprobă statele de personal, numeşte conducătorii subdiviziunilor Băncii,
  • Emite dispoziţii obligatorii spre executare;
  • Emite procuri pentru  îndeplinirea actelor din numele Băncii;
  • Semnează corespondenţa oficială a Băncii;
  • Realizează şi alte atribuţii prevăzute de Statutul Băncii şi Regulamentul Organului Executiv.

Cerinţe:

  • Studii superioare cu profil economic;
  • Cunoaşterea legislaţiei in vigoare;
  • Cunoaşterea  fluentă  a limbilor: română, engleză şi rusă;
  • Cunoştinţe avansate în sistemele şi aplicațiile informatice (Word, Excel, Power Point);
  • Experienţă de muncă în sistemul bancar cel puţin 3 ani
  • Experienţă de munca in reţeaua de filiale a băncii va constitui un avantaj

Profilul candidatului:

  • Orientare spre rezultat
  • Orienare spre client
  • Dezvoltarea capitalului uman
  • Deschiderea spre scimbare
  • Managementul echipei
  • Cooperare
  • Contribuție la strategie

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul, indicând postul solicitat însoţit de o scrisoare de intenţie, la adresa: mun. Chişinău, bd. Stefan cel Mare şi Sfânt 81a, bir. 409, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md; tel. 0 22 812 461

Model scrisoare de intentie puteti descarca de aici.

Mobiasbanca

Despre companie

"Mobiasbancă"este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursulactivităţii sale.Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor ...

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 3 - 5 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

  • Full Time
  • 04.10.2016
  • Full Time
  • 17.02.2017
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat