locuri-de-munca

Consilier Presedinte Banca

  • Mobiasbanca

    Mob. Tel/Fax. 0 22 812 461
  • Full Time
  • La acest job au aplicat: 0
    Vizualizări: 195
    Full Time
    Job Nr. 32477 1 lună în urmă

    Detalii job

    • Studii: Universitare
    • Experiență: 3 - 5 ani
    • Salariu: Negociabil

    Contactele Аngajatorului

    VIP
    client

    Descriere post vacant

    BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A.
    anunţă concurs pentru postul vacant de

    CONSILIER PRESEDINTE BANCA

    Misiune post: realizarea obiectivelor comerciale şi financiare ale bancii, asigurarea activităților de suport necesare pentru atingerea acestor obiective.

    Responsabilităţi principale:

    • Are autoritate ierarhică asupra tuturor subdiviziunilor şi structurilor din Bancă;
    • Să încheie tranzacţii din numele şi pe contul Băncii;
    • Să administreze  bunurile mobile şi imobile ale Băncii în conformitate cu legislaţia în vigoare
    • Aprobă statele de personal, numeşte conducătorii subdiviziunilor Băncii,
    • Emite dispoziţii obligatorii spre executare;
    • Emite procuri pentru  îndeplinirea actelor din numele Băncii;
    • Semnează corespondenţa oficială a Băncii;
    • Realizează şi alte atribuţii prevăzute de Statutul Băncii şi Regulamentul Organului Executiv.

    Cerinţe:

    • Studii superioare cu profil economic;
    • Cunoaşterea legislaţiei in vigoare;
    • Cunoaşterea  fluentă  a limbilor: română, engleză şi rusă;
    • Cunoştinţe avansate în sistemele şi aplicațiile informatice (Word, Excel, Power Point);
    • Experienţă de muncă în sistemul bancar cel puţin 3 ani
    • Experienţă de munca in reţeaua de filiale a băncii va constitui un avantaj

    Profilul candidatului:

    • Orientare spre rezultat
    • Orienare spre client
    • Dezvoltarea capitalului uman
    • Deschiderea spre scimbare
    • Managementul echipei
    • Cooperare
    • Contribuție la strategie

    Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul, indicând postul solicitat însoţit de o scrisoare de intenţie, la adresa: mun. Chişinău, bd. Stefan cel Mare şi Sfânt 81a, bir. 409, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md; tel. 0 22 812 461

    Model scrisoare de intentie puteti descarca de aici.

    Despre companie:

    "Mobiasbancă" este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursul activităţii sale. Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor individuali.

    Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

    Joburi asemănătoare

    • Full Time
    • 02.03.2017

    IM EFES VITANTA MOLDOVA BREWERY S.A.
    • Full Time
    • 03.03.2017