Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Consilier juridic

MAIB-Leasing S.A.

103 vizualizări
La acest job au aplicat: 2 candidați

„MAIB-Leasing” S.A. anunță concurs pentru postul:

Misiune post:  Asigurarea principiului legalității specific domeniului de activitate desfășurat de Societate

Responsabilități specifice:

  • Reprezentarea intereselor Societății în fața autorităților publice, organelor de drept, persoanelor fizice și juridice
  • Reprezentarea Societății în relația cu instanțele judecătorești pentru soluționarea situațiilor litigioase în care este implicată Societatea, precum și redactarea actelor necesare pentru formularea apărărilor în cauzele procesuale
  • Analizarea, întocmirea și aprobarea angajamentelor, contractelor și a altor acte prin care Societatea intră în relații comerciale cu terții
  • Oferirea de consultații cu caracter juridic în toate domeniile dreptului și redactarea de opinii juridice cu privire la aspecte legale ce privesc activitatea Societății
  • Participarea la elaborarea și redactarea tuturor documentelor contractuale; redactarea proiectelor de contracte, precum si acordarea asistenței la negocierea clauzelor contractuale
  • Formularea și transmiterea contestațiilor, cererilor, formulate în conformitate cu dispozițiile legislației în vigoare întru protejarea drepturilor creditorului
  • Urmărirea legislației nou apărute și a proiectelor legislative care au tangență cu domeniul de activitate al Societății

Profilul candidatului:

  • Studii juridice superioare
  • Experiență în domeniul juridic – minim 2 ani
  • Cunoașterea și aplicarea consecventă a reglementărilor specifice activității desfășurate
  • Cunoașterea limbilor română și rusă la nivel avansat
  • Cunoașterea PC la nivel avansat (Microsoft Office, Outlook, etc)
  • Capacitatea de a stabili priorități si de a organiza munca într-un mod eficient
  • Capacitatea de a respecta termene limită și de a lucra sub presiunea timpului
  • Permis de conducere categoria B

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul la adresa de e-mail: vacancies@leasing.md
Vor fi contactate doar persoanele selectate!

Despre companie

MAIB-Leasing" S.A., compania-fiică a BC "Moldova-Agroindbank" S.A. și lider pe piața serviciilor de leasing din Republica Moldova, oferă servicii de leasing financiar pentru achiziționarea de bunuri de folosință îndelungată, și anume: leasing pentru achiziționarea de automobile, echipamente și utilaje, ...

Domeniu

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 1 - 3 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

  • Full Time
  • 31.01.2019
  • Full Time
  • 11.02.2019

cabinetul avocatului denis grecu
  • Full Time
  • 12.03.2019
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat