locuri-de-munca

Consilier evaluator or. Bălţi

  • Mobiasbanca

    Mob. Tel/Fax. 812 461, fax: 54-19-74
  • Full Time
  • La acest job au aplicat: 0
    Vizualizări: 259
    Full Time
    Job Nr. 33639 5 zile în urmă

    Detalii job

    • Studii: Universitare
    • Experiență: 1 - 3 ani
    • Salariu: Negociabil

    Contactele Аngajatorului

    VIP
    client

    Descriere post vacant

    BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de:

    Consilier evaluator or. Bălţi

    Misiune post: Contribuie la definirea şi punerea în aplicare a politicii băncii privind prevenirea, supravegherea, verificarea, controlul riscurilor generate de bunurile ce constituie garanţii întru asigurarea onorării obligațiunilor contractuale aferente produselor bancare şi în ultima instanța, după caz, valorificarea acestora.

    Responsabilităţi principale:

    • Verifică şi avizează rapoartele de evaluare elaborate de firmele abilitate
    • Evaluează şi întocmeşte actele de examinare și verificare/monitorizare privind bunurile mobile propuse drept garanții.
    • Monitorizează, analizează și verifica activitatea societăților de evaluare, care colaborează cu banca.
    • Verifica integritatea şi calitatea bunurilor gajate, în cadrul acțiunilor de control.
    • Participă la acțiunile de comercializare a bunurilor aduse în garanţie şi transmise în posesia Băncii pentru valorificare, ca urmare a neonorării de către debitor a angajamentelor de credit, în scopul stingerii datoriilor.

    Cerinţe:

    • Experienţa de activitate în sistemul financiar-bancar minim 1 an
    • Studii superioare profil economic / evaluare garantii
    • Cunoaşterea  fluentă  a limbilor: română, engleză şi rusă;
    • Cunoştinţe de baza de aplicare a MS Office (Word, Power Point)

    Profilul candidatului:

    • Abilităţi de comunicare şi negociere
    • Abilităţi analitice şi de sinteză
    • Abilităţi de lucru în echipa şi individual
    • Orientare spre rezultat
    • Orientare spre client
    • Cooperare

    Persoanele interesate sunt invitate să depună CV, indicând postul solicitat, cu o scrisoare de intenţie la adresa: bir. 409, Chisinau, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81a, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md, fax. 54-19-74. tel: 812 461.

    Model scrisoare de intentie puteti descarca de aici.

    Despre companie:

    "Mobiasbancă" este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursul activităţii sale. Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor individuali.

    Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

    Joburi asemănătoare

    HR-Consulting
    • Full Time
    • 02.02.2017

    Mobiasbanca
    • Full Time
    • 03.11.2016
    • Full Time
    • 13.03.2017