locuri-de-munca

Consilier Clientela Multimedia

  • Mobiasbanca

    Mob. Tel/Fax. 022 812 461
  • În schimburi
  • La acest job au aplicat: 1
    Vizualizări: 1584
    În schimburi
    Job Nr. 24316 1 lună în urmă

    Detalii job

    • Studii: Universitare
    • Experiență: fără experiență
    • Salariu: Negociabil

    Contactele Аngajatorului

    VIP
    client

    Descriere post vacant

    Mobiasbancă - Cel Mai Bun Angajator 2015

    BC „Mobiasbancă – Groupe Societe Generale” S.A. anunţă post vacant:

    Centrul de Contact Multimedia

    Misiune post: gestionarea si dezvoltarea relatiei cu clientela/non-clientela Bancii prin intermediul canalelor alternative de distributie (telefonie, fax, email, sms, IVR, etc.), atit prin oferirea unui suport informational/ consultativ cit si prin valorificarea oportunitatilor comerciale (atragere de noi clienti, cross&up selling pentru clientii existenti).

    Principalele responsabilităţi:

    • Receptionarea si tratarea (pina la solutionarea definitiva) a solicitarilor primite de la clientii existenti si/sau potentiali ai Bancii prin intermediul canalelor alternative de deservire (telefonie, email, sms, IVR, eMobias.md etc.);
    • Realizarea actiunilor de Suport Nivel 1 pentru clienţii Băncii deţinători de carduri bancare si/sau utilizatori ai ATM-urilor;
    • Realizarea actiunilor de Suport Nivel 1 pentru clientii Bancii utilizatori ai serviciilor/produselor de deservire la distanta ale Bancii;
    • Consilierea clienţilor existenţi şi potenţiali cu informaţie generală privind produsele bancare (tipuri, dobânzi, comisioane, documente necesare etc.);
    • Participă la vînzarea indirectă de produse bancare prin stabilirea de intîlniri de vînzare pentru clienţii existenţi şi potenţiali, interesaţi de produsele bancare, la Filială sau re-directionare la Secția Vânzări la Distanță;
    • Apelarea clientilor in cadrul campaniilor de telemarketing si/sau a sondajelor de calitate;

    Cerinţe față de candidați:

    • Studii superioare cu profil economic;
    • Cunoaşterea produselor şi serviciilor bancare;
    • Cunoaşterea limbii engleză şi rusă la nivel mediu de comunicare;
    • Abilităţi excelente de operare PC;

    Profilul candidatului:

    • Abilități de comunicare verbală şi scrisă;
    • Orientare spre client şi rezultat,
    • Responsabilitate şi organizare eficientă a timpului;
    • Disponibilitate şi flexibilitate de lucru în ture;
    • Capacitate de relaţionare, rezistenţă la stres;
    • Simţ comercial şi capacitate de convingere;

    Particularităţile postului:

    • Grafic glisant de lucru, munca în ture de zi/ noapte/ weekend/ sarbatori, ture de noapte şi sărbători se achită conform tarifului special.

    Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul însoţit de o scrisoare de intenţii, indicând postul solicitat la adresa: mun. Chişinău, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81 a, bir. 409 sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md

    Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 461

    Despre companie:

    "Mobiasbancă" este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursul activităţii sale. Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor individuali.

    Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

    Joburi asemănătoare

    HR-Consulting
    • 17.10.2017

    Franklin SRL
    • 26.07.2017
    • 15.09.2017