locuri-de-munca

Avocat-stagiar admis la stagiul profesional în avocatură

  • PfB Collection

    Mob. Tel/Fax.
  • Full Time
  • La acest job au aplicat: 1
    Vizualizări: 45
    Full Time
    Publicitate 13.11.2017 17 zile în urmă

    Domeniu

    Detalii job

    • Studii: Universitare
    • Experiență: 1 - 3 ani
    • Salariu: Negociabil

    Contactele Аngajatorului

    Descriere post vacant

    Compania "PfB Collection", specializată în colectarea datoriilor,  angajează:

    Avocat-stagiar
    admis la stagiul profesional în avocatură

     Responsabilități:
    - Reprezentarea intereselor în instanțele judecatorești;
    - Întocmirea pretențiilor, cererilor, interpelărilor, contractelor;
    - Acumularea informațiilor pentru aprecierea gradului de solvabilitate a debitorului;
    - Organizarea și conducerea procedurii de mediere între debitori și creditori;
    - Colectarea creanțelor participind în procedura de executare a hotăririlor judecătorești;

    Cerințe:
    - Experiența participarii în instanțele de judecată si in procedurile de executare a deciziilor;
    - Cunoasterea obligatorie a limbii de stat și rusă;
    - Abilități bune de comunicare si convingere;
    - Capacitatea de lucru in echipă;
    - Cunoasterea calculatorului;
    - Experienta în domeniu - va constitui un avantaj;
    - Permis de conducere cat.B, automobil propriu.

    Condiții oferite:
    - Salariu mai mare decit mediul pe piata RM;
    - Pachet social deplin;
    - Program de lucru de la 9.00 pîna la 18.00 (5/2);
    - Creștere pe plan personal si profesional;
    - Conditii moderne de lucru;
    - Colectiv unit.

    Pentru a face parte din echipa noastra expediati CV-ul  la adresa de e-mail: hr@pfbc.md  / job@pfbc.md

    Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

    Joburi asemănătoare

    • Full Time
    • 29.08.2017

    IM EFES VITANTA MOLDOVA BREWERY S.A.
    • Full Time
    • 19.01.2017