locuri-de-munca

Auditor

  • Mobiasbanca

    Mob. Tel/Fax. 022 812-461, fax: 022 54-19-74
  • Full Time
  • La acest job au aplicat: 2
    Vizualizări: 722
    Full Time
    Job Nr. 29544 17 zile în urmă
    Auditor

    Detalii job

    • Studii: Universitare
    • Experiență: fără experiență
    • Salariu: Negociabil

    Contactele Аngajatorului

    VIP
    client

    Descriere post vacant

    Mobiasbancă - Cel Mai Bun Angajator 2015

    Banca Comercială „Mobiasbancă – Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs intern pentru postul de:

    Auditor

    Ddepartamentul Audit

    Misiune post:  Executarea misiunilor de audit

    Responsabilităţi:

    • Participarea la misiuni de audit ale activităţilor organizaţionale şi funcţionale ale Băncii
    • Identificarea riscurilor aferente activităţilor desfăşurate de bancă
    • Evaluarea adecvării şi eficacităţii controlului intern în subdiviziunile / procesele verificate
    • Obţinerea, analiza şi evaluarea informaţiilor pentru a expune concluzii informate şi obiective asupra eficienţei şi adecvării sistemului de control intern, eficacităţii performanţelor activităţilor verificate
    • Monitorizarea permanentă a actelor normative de activitate bancară, sumarizarea şi prezentarea informaţiei actualizate

    Experienţă profesională:

    • Experienţă de muncă în sistemul bancar sau companii de audit de minim 1 an poate reprezenta un avantaj
    • Cunoaşterea actelor normative ale BNM, a sistemelor, metodologiei şi procedurilor de control intern din cadrul instituţiilor bancare
    • Cunoaşterea produselor şi serviciilor bancare
    • Cunoştinţe avansate de aplicare: MS Office, Excel, PowerPoint
    • Cunoaşterea limbii engleze la nivel avansat
    • Studii superioare cu profil economic, de preferinţă în audit sau contabilitate

    Profilul candidatului:

    • Capacitate de analiză şi sinteză
    • Iniţiativă, integritate şi obiectivitate
    • Abilităţi de comunicare şi organizare eficientă a timpului
    • Atenţie la detalii şi abilităţi de identificare a riscurilor aferente activităţii financiare
    • Responsabilitate, imparţialitate, confidentialitate

    Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul, însoţit de o scrisoare de intenţie indicând postul solicitat, la adresa: mun. Chişinău, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81a, bir. 409, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md, fax: 54-19-74.

    Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 461

    Model scrisoare de intentie puteti descarca de aici.

    Despre companie:

    "Mobiasbancă" este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursul activităţii sale. Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor individuali.

    Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

    Joburi asemănătoare

    • Full Time
    • 20.02.2017
    • Full Time
    • 20.04.2017

    O.M. Invest-Credit S.R.L.
    • Full Time
    • 27.04.2017