Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Auditor Senior

Mobiasbanca

1676 vizualizări
La acest job au aplicat: 2 candidați

Banca Comercială „Mobiasbancă – Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs intern pentru postul de:

Auditor Senior

Ddepartamentul Audit

Misiune post: Auditul operaţional, de conformare, financiar, metodologic, lucrări de verificare şi analiză.

Responsabilităţi:

  • Efectuează controale de audit independente a activităţii subdiviziunilor structurale ale Băncii;
  • Evaluează, monitorizează şi analizează riscurile aferente activităţilor desfăşurate de Bancă;
  • Analizează şi sistematizează informaţiile obţinute în urma controalelor efectuate, redactează şi prezintă către Şeful Departamentului Audit şi Managementul Băncii rapoartele privind controlul (de pre-diagnostic şi diagnostic), raportele de misiune specială, precum şi rapoartele de urmărire a măsurilor întreprinse in urma controlului petrecut;
  • Prezintă către Şeful Departamentului şi Managementul Băncii informaţia operativă privind situaţia şi siguranţa sistemelor de control intern în Bancă, înainteză propuneri privind îmbunătăţirea acestora;
  • Efectuează, la indicaţia Şefului Departamentului Audit, controale tematice solicitate de către CEO  sau alt organ împuternicit;
  • Efectuează controlul respectării tuturor actelor normative şi reglementărilor legislaţiei în  vigoare (Regulamentele şi instrucţiunile Băncii Naţionale a Moldovei  şi CNPF, Codul Fiscal, Standardele Naţionale de Contabilitate etc.) de către toate subdiviziunile Băncii, precum şi de către toţi colaboratorii acestora;

Experienţă profesională:

  • Experienţă de muncă în sistemul bancar sau companii de audit de minim 3 ani;
  • Cunoaşterea actelor normative ale BNM, a sistemelor, metodologiei şi procedurilor de control intern din cadrul instituţiilor bancare;
  • Cunoaşterea produselor şi serviciilor bancare;
  • Cunoştinţe avansate de aplicare: MS Office, Excel, PowerPoint;
  • Cunoaşterea limbii engleze la nivel avansat;
  • Studii superioare cu profil economic, de preferinţă în audit sau contabilitate.

Profilul candidatului:

  • Capacitate de analiză şi sinteză
  • Iniţiativă, integritate şi obiectivitate
  • Abilităţi de comunicare şi organizare eficientă a timpului
  • Atenţie la detalii şi abilităţi de identificare a riscurilor aferente activităţii financiare
  • Responsabilitate, imparţialitate, confidentialitate

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul, însoţit de o scrisoare de intenţie indicând postul solicitat, la adresa: mun. Chişinău, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81a, bir. 409, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md, fax: 54-19-74.

Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 461

Model scrisoare de intentie puteti descarca de aici.

Mobiasbanca

Despre companie

"Mobiasbancă"este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursulactivităţii sale.Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor ...

  • Studii: Universitare
  • Experiență: fără experiență
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

  • Full Time
  • 17.04.2018
  • Full Time
  • 16.02.2018
  • Full Time
  • 21.07.2017
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat